Європарламент виступив проти «Північного потоку-2» і хоче переглянути відносини з Росією
Угода про партнерство була укладена ще в 1997 році, а з того часу багато що змінилося

У проекті доповіді про відносини з РФ Європарламент закликає зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», пише DW з посиланням на проект доповіді про стан відносин з Росією опублікований на сайті парламенту в суботу.
«Північний потік-2» підсилює залежність Євросоюзу від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС, а також суперечить енергетичній політиці ЄС і тому повинен бути зупинений», – йдеться в документі.
Європарламент також вимагає припинити дію угоди про партнерство та співпрацю, укладеної між ЄС і Росією ще в 1997 році. Зазначається, що з того часу виникло багато факторів, які обтяжують цю співпрацю і змушують її переглянути, а саме:
- невиконання Мінських угод у конфлікті на сході України;
- військове втручання Росії в Сирію;
- намагання Росії впливати на вибори і розпалювати напруженість в європейських суспільствах;
- обмеження прав і свобод людини в Росії, зокрема системне переслідування правозахисників та активістів в Росії;
- дискримінація кримських татар в окупованому Криму;
- політично мотивоване переслідування Олексія Навального і багатьох інших опизиціонерів;
- кібер-атаки і вбивства на європейській землі, вчинені російськими розвідниками з використанням хімічної зброї;
- залякування, арешт і ув'язнення іноземних громадян в Росії в порушення міжнародного права, в тому числі Олега Сенцова і багатьох інших;
- організація незаконних виборів на Донбасі та ін.
На думку парламентаріїв, співпраця з Росією має відбуватися тільки в тих сферах, які «необхідні і становлять взаємний інтерес», при цьому повинні бути дотримані гарантії безпеки для ЄС і сусідніх з ним країн.
Крім того, Європарламент підтримав затвердження на рівні ЄС аналога «акту Магнітського», який передбачає санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини в РФ. Акт був вперше прийнятий в США в 2012 році після смерті в СІЗО правозахисника Сергія Магнітського, який розслідував корупцію на рівні найвищого російського керівництва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].