Європарламент виступив проти «Північного потоку-2» і хоче переглянути відносини з Росією

Європарламент виступив проти «Північного потоку-2» і хоче переглянути відносини з Росією

Угода про партнерство була укладена ще в 1997 році, а з того часу багато що змінилося

Європарламент виступив проти «Північного потоку-2» і хоче переглянути відносини з Росією
Європарламент, Страсбург
Фото Shutterstock

У проекті доповіді про відносини з РФ Європарламент закликає зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», пише DW з посиланням на проект доповіді про стан відносин з Росією опублікований на сайті парламенту в суботу.

«Північний потік-2» підсилює залежність Євросоюзу від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС, а також суперечить енергетичній політиці ЄС і тому повинен бути зупинений», – йдеться в документі.

Європарламент також вимагає припинити дію угоди про партнерство та співпрацю, укладеної між ЄС і Росією ще в 1997 році. Зазначається, що з того часу виникло багато факторів, які обтяжують цю співпрацю і змушують її переглянути, а саме:

  • невиконання Мінських угод у конфлікті на сході України;
  • військове втручання Росії в Сирію;
  • намагання Росії впливати на вибори і розпалювати напруженість в європейських суспільствах;
  • обмеження прав і свобод людини в Росії, зокрема системне переслідування правозахисників та активістів в Росії;
  • дискримінація кримських татар в окупованому Криму;
  • політично мотивоване переслідування Олексія Навального і багатьох інших опизиціонерів;
  • кібер-атаки і вбивства на європейській землі, вчинені російськими розвідниками з використанням хімічної зброї;
  • залякування, арешт і ув'язнення іноземних громадян в Росії в порушення міжнародного права, в тому числі Олега Сенцова і багатьох інших;
  • організація незаконних виборів на Донбасі та ін.

На думку парламентаріїв, співпраця з Росією має відбуватися тільки в тих сферах, які «необхідні і становлять взаємний інтерес», при цьому повинні бути дотримані гарантії безпеки для ЄС і сусідніх з ним країн.

Крім того, Європарламент підтримав затвердження на рівні ЄС аналога «акту Магнітського», який передбачає санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини в РФ. Акт був вперше прийнятий в США в 2012 році після смерті в СІЗО правозахисника Сергія Магнітського, який розслідував корупцію на рівні найвищого російського керівництва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло