Нацкомфінпослуг має намір переглянути вимоги до перестрахування у 2019 році

Нацкомфінпослуг має намір переглянути вимоги до перестрахування у 2019 році

Спершу регулятор планує змінити нормативи страховиків, пізніше - порядок реєстрації договорів перестрахування

Нацкомфінпослуг має намір переглянути вимоги до перестрахування у 2019 році
Фото: УНІАН

Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) України має намір в 2019 році змінити регулювання перестрахування ризиків, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив агентству глава регулятора Ігор Пашко.

«У наступному році ми хочемо попрацювати в напрямку впорядкування перестрахування. Для нас це буде один із пріоритетних напрямків, оскільки якість перестрахування – це важлива умова забезпечення платоспроможності страховика», – сказав Пашко.

За його словами, по-перше, комісія має намір внести зміни до нормативів страховиків, які набирають чинності з 1 січня 2019 року в частині перестрахування шляхом скорочення частки перестрахування в резервах.

«На сьогоднішній день у нас досить велика частка в резервах представлена правами вимог до перестраховиків. Дозволена межа – до 50% від резервів, без обмеження на одного перестраховика. Однак провівши аналіз, побачили, що багато компаній зловживають цим, а якість страхових компаній, через які здійснюється перестрахування, іноді залишає бажати кращого. Природно, у нас це викликає стурбованість, і цю величину ми будемо знижувати», – зазначив він.

Другим напрямом стане перегляд порядку реєстрації договорів перестрахування. Це питання поки що перебуває в стадії обговорення, повідомив глава регулятора.

Крім того, комісія має намір ініціювати внесення змін до постанови Кабінету міністрів №124 від 4 лютого 2004 року, що стосується вимог до перестрахування.

«Воно досить старе, його потрібно переглянути. Таким чином, ми хочемо підвищити вимоги до перестрахувальників. Одночасно до зовнішніх і внутрішніх. Тобто, з одного боку, ми будемо знижувати максимальну частку прав вимог до перестраховиків у резервах, а з іншого – хочемо підвищити вимоги до них і змінити порядок повідомлення Нацкомфінпослуг про укладення договорів перестрахування з нерезидентами, а також реєстрації договорів перестрахування», – уточнив Пашко.

Як зазначається, за підсумками 9 місяців 2018 року операції з перестрахування скоротилися на 11,6% – до 11,719 млрд грн, в тому числі перестрахування у нерезидентів – на 16,2%, до 2,232 млрд грн.

Нагадаємо: страхові компанії України в січні – вересні 2018 року зібрали чисті премії на суму 25,389 млрд грн, що на 22,1% більше, ніж за аналогічний період роком раніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло