Японська фармкомпанія Takeda купить ірландську Shire за $59 млрд

Японська фармкомпанія Takeda купить ірландську Shire за $59 млрд

Високий рівень боргу японської компанії лякає акціонерів, але вони вирішили ризикнути

Японська фармкомпанія Takeda купить ірландську Shire за $59 млрд
www.takeda.com

Акціонери японської фармацевтичної компанії Takeda Pharmaceutical в середу схвалили поглинання ірландської біофармкомпанії Shire в рамках угоди на суму $59 млрд, пише Reuters.

Ця угода може стати найбільшою купівлею іноземної компанії, коли-небудь здійсненої в Японії.

В результаті угоди Takeda увійде в десятку провідних світових виробників лікарських препаратів, а також зможе серйозно розширити галузь розробки ліків, призначених для лікування рідкісних захворювань.

Акції Takeda на момент закриття трогів зросли на 1% тлі новин про купівлю Shire.

Японська компанія має надзвичайно високий рівень боргу, який в результаті операції досягне пікових значень. На додачу до випуску нових акцій Takeda залучила банківські кредити на суму $30,9 млрд.

Високий рівень боргу компанії викликав серйозну стурбованість акціонерів, присутніх на позачерговій нараді в Осаці, але майже 90% з них схвалили випуск нових акцій, необхідних для реалізації угоди з придбання Shire.

Глава Takeda Крістоф Вебер обіцяє зробити цю покупку прибутковою шляхом скорочення витрат. Компанія чекає, що через 3 роки після завершення угоди обсяг зекономлених коштів буде становити як мінімум $1,4 млрд на рік.

Очікується, що придбання буде завершено 8 січня 2019 року після отримання відповідних дозволів.

Японська фармацевтична Takeda Pharmaceutical Сo. базується в місті Осака. Компанія заснована в 1781 році, діє на ринку як корпорація з 1925 року. Штат налічує близько 30 тисяч чоловік. Компанія працює більш ніж в 70 країнах світу.

Фармацевтична компанія Shire заснована в 1986 році. Штат компанії складає 22 тисячі осіб. Акції Shire котируються на Лондонській фондовій біржі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті