НБУ: міжнародні резерви України за листопад зросли майже на $1 млрд до $17,7 млрд

НБУ: міжнародні резерви України за листопад зросли майже на $1 млрд до $17,7 млрд

Резерви збільшились завдяки залученню коштів Урядом, та купівлі валюти НБУ на міжбанківському ринку

НБУ: міжнародні резерви України за листопад зросли майже на $1 млрд до $17,7 млрд
Фото: Shutterstock

Міжнародні резерви України зросли за листопад на 5,8% або $974,5 млн – до $17 711,5 млн (в еквіваленті) станом на 1 грудня 2018 року, за попередніми даними, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).

«Обсяг міжнародних резервів збільшився завдяки як залученню коштів Урядом, так і купівлі валюти Національним банком на міжбанківському ринку», – зазначає прес-служба регулятора.

Загалом станом на 1 грудня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і НБУ.

Як пояснюють у Центробанку уряд отримав $2 000,0 млн від розміщення єврооблігацій та $82,9 млн від продажу облігацій внутрішньої державної позики.

При цьому платежі за державним боргом були меншими за надходження від продажу державних цінних паперів, зазначають у НБУ. Зокрема, в листопаді Уряд та НБУ сплатили на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ) $439,1 млн (у еквіваленті). Інші платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становили $238,2 млн у еквіваленті, з яких $149,1 млн за державними облігаціями внутрішньої державної позики і $18,5 млн – за єврооблігаціями.

Крім того, у листопаді чиста купівля валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на $232,8 млн.

«Зокрема, наприкінці минулого місяця для згладжування надмірних курсових коливань, зумовлених тимчасовим психологічним тиском з боку новин про оголошення воєнного стану, Національний банк продав $125 млн з яких $50 млн – шляхом валютних інтервенцій за вибором найкращої ціни», – пояснюють у НБУ.

У той же час, як зазначає регулятор, в цілому в листопаді пропозиція валюти була вищою за попит, зокрема завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції. Це дозволило НБУ купити на міжбанківському валютному ринку $357,8 млн, з яких $76,7 млн за вибором найкращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.

Окрім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі  $50,4 млн (у еквіваленті).

Нагадаємо: міжнародні резерви на кінець жовтня збільшилися до $16,7 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяців.

У свою чергу платіжний баланс за січень-вересень зведено з дефіцитом $418 млн, у вересні – з дефіцитом на рівні $582 млн, у результаті міжнародні резерви станом на кінець вересня знизились до $16,6 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті