НБУ: платіжний баланс у жовтні зведений з профіцитом $164 млн

НБУ: платіжний баланс у жовтні зведений з профіцитом $164 млн

За 10 місяців дефіцит поточного рахунку розширився до $4,6 млрд

НБУ: платіжний баланс у жовтні зведений з профіцитом $164 млн
Фото: Shutterstock

Платіжний баланс в жовтні 2018 року зведений з профіцитом на рівні $164 млн, за січень-жовтень зведено з дефіцитом $254 млн, йдеться у повідомленні сайті Національного банку України (НБУ).

«У цілому, за 10 місяців дефіцит поточного рахунку розширився до $4,6 млрд  порівняно з $1,7 млрд у відповідному періоді минулого року», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, в жовтні цей показник звузився порівняно з вереснем до $863 млн завдяки відсутності значних виплат за державним боргом, хоча через значний дефіцит торгівлі товарами він перевищував минулорічні показники.

Крім того, міжнародні резерви на кінець жовтня збільшилися до $16,7 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяців.

Приплив капіталу за фінансовим рахунком у жовтні становив $1 млрд та був насамперед забезпечений борговими операціями приватного сектору.

Також у жовтні відновилося зростання експорту товарів (на 11% у річному вимірі до $3,9 млрд) насамперед завдяки високому врожаю кукурудзи.

Зростання імпорту товарів у жовтні прискорилося (до 22,2% у річному вимірі до $5,6 млрд) за рахунок неенергетичного імпорту.

Нагадаємо: платіжний баланс за січень-вересень зведено з дефіцитом $418 млн, у вересні – з дефіцитом на рівні $582 млн, у результаті міжнародні резерви станом на кінець вересня знизились до $16,6 млрд, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті