Без паніки: збереження та примноження капіталу під час кризи
Про можливості для інвесторів розповідає Фелікс Тесленко, гендиректор компанії «Оклахома Котедж Таун»

Питання збереження та збільшення капіталу є одним із найбільш важливим для кожного із нас. Як зауважив один із найвідоміших інвесторів у світі телеканалу «CNBC» Уоррен Баффет, наростити капітал набагато простіше ніж його зберегти.
Питання збереження та збільшення капіталу в 2018 році було комплексно досліджено та максимально розкрито редакцією «Forbes magazine». У статті «4 Best investments to make in 2018» представники журналу виділили чотири варіанти збереження капіталу: інвестування в фондовий ринок, депозити у банках, кредитування та інвестування в нерухомість.
Найбільш популярним способом збереження та примноження капіталу виявилися інвестиції у нерухомість. Таким інтерес американців до такого типу інвестування можна пояснити такими факторами:
- По-перше, нерухомість – це довгострокова ліквідна інвестиція в постійно зростаючий ринок.
-
По-друге, нерухомість, має кілька сценаріїв збільшення капіталу:
1) купівля об'єктів нерухомості на етапі будівництва з метою його подальшого продажу, така інвестиція може принести до 20% прибутку за рік;
2) здача в оренду – це один із найбільш популярних способів використання нерухомості, дозволяє повернути тіло інвестиції від 3 до 4 років;
3) довгострокова інвестиція – інвестування в нерухомість поблизу мегаполісів, оскільки населення великих міст збільшується у геометричній прогресії, кордони міст розширюється, якщо вибрати правильне місце розташування нерухомості, вартість нерухомості може збільшитись у 2-3 рази. - По-третє, і це найголовніше, ринок нерухомості тільки зростає, це означає відсутність стагнації у цій сфері, до прикладу у США, щорічний приріст ринкової вартості нерухомості складає більше 3%, у державах ЄС – 4%. Саме ця обставина, допомогла багатьом із «списку Forbes» пережити економічні кризи 2000-х років (Дональд Трамп, Уоррен Баффет, Інгвар Кампрад).
Таким чином інвестування в нерухомість – це, свого роду, щит вашого капіталу, який у довгостроковій перспективі допомагає його примножити.
Що стосується інвестування в об'єкти нерухомості в наших реаліях, то в приміській зоні Києва, до прикладу, є більш ніж 300 котеджних містечок з різними ціновими пропозиціями. Більшість із них, беруть за основу європейський стиль архітектури та пропагують європейські цінності. Однак нещодавно було розпочато будівництво котеджного містечка «Oklahoma Cottage Town», який перший в Україні є втіленням американського духу від аспектів будівництва, аж до цінових пропозицій. Наприклад, до Нового Року у КМ «Oklahoma Cottage Town» є можливість придбати котедж, побудований за інноваційними технологіями з системою розумний будинок лише від 14 000 грн за 1 м2. Так, менш ніж за місяць інвестор може заробити близько 20%.

Щоб дізнатися більше про можливості для інвесторів які відкриває КМ «Oklahoma Cottage Town», ми звернулися до Фелікса Тесленко, Генерального Директора ТОВ «Оклахома Котедж Таун»:
«Ідея створення котеджного містечка «Oklahoma Cottage town» виникла під час моєї подорожі у США. Відвідавши штат Оклахома, я зрозумів, чого мені так не вистачає в Україні. Натхненний американським стилем заміського життя, я повернувся в Україну і розпочав втілення великої американської мрії. Містечко розташоване в 15 хвилинах від столиці, в оточенні лісів та озер з комфортною інфраструктурою. Таке рішення створює можливості відпочинку для наших мешканців на природі. Що стосується інвестицій, «Oklahoma Cottage Town», в найкращих американських традиціях, пропонує спеціальну цінову пропозицію до Нового Року від 14 000 грн за квадратний метр. 01.01.2019 ціна зросте на 20%. Крім того пропонується 10 варіантів будинків, а саме, 5 базових варіантів за канадською технологією (дерево та скло), 5 стандартних варіантів з використанням газоблоку. Така варіативність цінових пропозицій та технологій будівництва створює довгостроковий та короткостроковий інвестиційний інструментарій для збереження та примноження капіталу».