Кабмін визначив правила відбору постачальників електроенергії

Кабмін визначив правила відбору постачальників електроенергії

Схвалено процедуру конкурсу з відбору постачальників універсальних послуг і «останньої надії»

Кабмін визначив правила відбору постачальників електроенергії
Фото: pixabay

Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з визначення постачальника електроенергії – «останньої надії» та універсальних послуг. Відповідні рішення були ухвалені 12 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Постачальника «останньої надії» та постачальника універсальних послуг визначатиме конкурсна комісія. Рішення про її створення прийматиме Міністерство енергетики та вугільної промисловості.  Комісію буде створено терміном на чотири роки, її головою визначать представника Міненерговугілля. Засідання комісії вважатимуть правомочним у разі, якщо на ньому будуть присутні щонайменше п'ятеро членів від повного складу. Рішення щодо переможця прийматимуть у разі, якщо за нього проголосує більше, ніж половина присутніх членів комісії.

У постанові також визначені умови  процедури конкурсу та встановлені кваліфікаційні вимоги до постачальників універсальних послуг і постачальників «останньої надії». Згідно з ними, переможцем має стати кандидат, який запропонував найнижчий тариф на послуги постачальника «останньої надії»/постачальника універсальної послуги.

Зазначимо, прийняті постанови у випадку з універсальними послугами дозволять за допомогою конкурсу визначити компанію, яка гарантовано забезпечуватиме електроенергією побутових і малих непобутових споживачів. Друга постанова регламентує відбір постачальника «останньої надії», який буде постачати електроенергію в разі банкрутства або ліквідації чинного постачальника.

Раніше Mind публікував матеріал «Реформа енергоринку: як великому споживачу уникнути збитків».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті