СБУ «зацікавили» 30 будмайданчиків у центрі столиці, роботи на яких ведуться без відповідних дозволів

СБУ «зацікавили» 30 будмайданчиків у центрі столиці, роботи на яких ведуться без відповідних дозволів

Зазначені об’єкти не мають дозволу на будівництво від Міністерства культури

СБУ «зацікавили» 30 будмайданчиків у центрі столиці, роботи на яких ведуться без відповідних дозволів
Фото: Shutterstock

Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ направило до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) перелік з 30 майданчиків, при розробці документації на будівництво яких не було отримано погоджень від Міністерства культури, передає Ліга.

Як зазначається, відповідна копія листа є у розпорядженні видання.

«У переліку – ЖК Podil Plaza & Residence, Alter Ego, Tetris Hall, Новопечерський квартал №5, Edelweiss House, клубний будинок «Малевича, 48» та інші об'єкти», йдеться у повідомленні.

СБУ назвала 30 будмайданчиків у центрі столиці роботи на яких ведуться без відповідних дозволів
Фото: Ліга

Як зазначається, при будівництві об'єктів в центральній частині міста забудовники повинні отримувати дозвіл Міністерства культури, цитує видання виконавчого директора Конфедерації будівельників Віталія Грусевича. «Спеціальні території вказані в історико-архітектурному опорному плані, який є частиною Генерального плану розвитку міста», – говорить Грусевич.

У той же час, на практиці процедура дуже заплутана і погодження Міністерства культури треба отримувати кілька разів.

Так, девелопери нерідко ігнорують цю вимогу і будують будинки за документами, отриманими від ДАБІ. У свою чергу, забудовники говорять, що складності при узгодженні документів з Міністерством культури спостерігаються вже більше десяти років.

Як повідомляє видання, СБУ виявила цікавість до будівництв в центрі Києва після звернення Київської міської організації Українського товариства охорони пам'яток історії та архітектури. Отримати коментар глави суспільства Олени Сердюк виданню не вдалося: її телефон відключений.

Нагадаємо: днями український бізнесмен, засновник девелоперської компанії TARYAN Group (якій належить «Познякижитлобуд») Артур Мхітарян публічно звернувся до президента Петра Порошенка, як він стверджує, через рейдерство і вимагання СБУ, Генпрокуратури та Міністерства культури.

У той же час, як ззначають у СБУ в діях посадових осіб компанії «Познякижитлобуд», а також підрядних і проектних організацій, встановлені порушення нормативно-правових актів, зокрема, відсутні необхідні для будівництва дозвільні документи і порушені обмеження забудови.

Так, в СБУ заявили, що попросили «Познякижитлобуд» надати всі документи, але так їх і не отримали. Тому звернулися до Шевченківського райсуду Києва з клопотанням про тимчасове доступі до речей і документів забудовника.

Натомість, за словами Мхітаряна, ніяких дозволів від міністерства його компанії отримувати не потрібно: Taryan Towers будується на місці колишнього заводу за межами історичного ареалу міста.

Як повідомляє видання, забудовники не розуміють, чому розслідуванням цієї справи під час воєнного стану займається СБУ, адже на будівельному ринку існує спеціалізований орган для розгляду подібних справ – ДАБІ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті