Британці викупили активи на 6 млрд за суму 130 млн грн — Фонд гарантування

Британці викупили активи на 6 млрд за суму 130 млн грн — Фонд гарантування

Пул активів банків-банкрутів купила фінансова компанія «Веста» через американський майданчик FFN

Британці викупили активи на 6 млрд за суму 130 млн грн — Фонд гарантування
Фото: Shutterstock

Пул активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) балансовою вартістю 6,8 млрд грн, які перебувають у заставі в Нацбанку, купила фінансова компанія «Веста», повідомили Інтерфакс-Україна в прес-службі ФГВФО. Торги пройшли через американський майданчик First Financial Network (FFN, Оклахома-Сіті, США).

Як повідомила заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут на брифінгу 18 грудня, інтерес до торгів виявили 14 компаній, а безпосередньо в торгах брали участь шість компаній.

«Ціна, на якій зупинили торги, була 115 млн грн, в процесі закритих ставок ціна була підвищена до 131 млн грн», – сказала вона.

У цьому пулі було 35 кредитів Єврогазбанку, Дельта Банку і Актив-банку. Серед них 17 – кредити підприємств, які перебувають на стадії банкрутства. Середня кількість прострочення з цього пулу кредитів – 1550 днів. 60% цих кредитів були видані у валюті.

Під час аукціону ціна стартувала з рівня 235 млн грн і могла опуститися ще на 80%, але лот вдалося продати майже за 131 млн грн. У ФГВФО і НБУ цей аукціон назвали «успішним».

Фінансова компанія «Веста» створена в квітні 2017 року зі статутним капіталом в 7 млн грн (99% належить Вікторії Бондаренко, а 1% – Андрію Волкову). Компанія тричі брала участь в аукціонах «Prozorro.Продажі», але нічого не купила і один раз була дискваліфікована.

Раніше Mind публікував статтю – «Голландці» vs «англійці»: як можна продавати активи ліквідованих банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло