Кабмін дозволив «Нафтогазу» тимчасово керувати «Магістральними газопроводами України»
НАК має стати донором МГУ, а також це дозволить перевести УТГ під оперативний контроль МГУ

Уряд прийняв рішення передати ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) у тимчасове управління НАК «Нафтогаз України», передає Економічна правда.
Про це йдеться у протоколі, який є у розпорядженні видання.
Як зазначається, 11 грудня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду за участі, зокрема, міністра енергетики Ігоря Насалика, голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва, голови МЕРТ Степана Кубіва та інших, та доручив визначити більш ефективний план анбандлінгу з 2 варіантів: запропонованого Коболєвим та урядового.
Міненерговугіллю із залученням МГУ було доручено опрацювати можливість реалізації урядового плану, що передбачає передачу корпоративних прав держави у МГУ у тимчасове управління НАК «Нафтогаз України», а також призначення членів наглядової ради МГУ членами наглядової ради АТ «Укртрансгаз».
За даними ЕП, рішення про передачу МГУ до управління «Нафтогазу» прийнято Кабміном заради досягнення двох цілей.
Перша – організувати фінансування роботи ПАТ «Магістральні газопроводи України» (в якості донора роботи МГУ має виступити НАК), яке наразі не має джерела фінансування свого функціонування.
Друга – створити умови для переходу «Укртрансгазу» під оперативний контроль МГУ. Ця ціль, згідно з задумом Кабміну, мала бути реалізована вищезгаданим шляхом призначення членів наглядової ради МГУ (які симпатизують плану анбандлінгу «Нафтогазу» в сценарії уряду) членами наглядової ради АТ «Укртрансгаз» (який контролюється «Нафтогазом» і має намір передати магістральні газопроводи до підзвітної НАК компанії «Оператор ГТС України»).
Після реалізації першої та другої задач Володимир Гройсман планував вивести МГУ з підпорядкування «Нафтогазу».
Нагадаємо: влітку 2018 року наглядова рада НАК «Нафтогаз України» досягла згоди з наглядовою радою АТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) щодо дорожньої карти співробітництва з метою повного і прозорого відокремлення функції оператора ГТС в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].