«Роскомнадзор» витратить $300 млн для блокування заборонених в країні сайтів, серед яких і Telegram

«Роскомнадзор» витратить $300 млн для блокування заборонених в країні сайтів, серед яких і Telegram

Російський регулятор стверджує, що вигадав принципово нову технологію

«Роскомнадзор» витратить $300 млн для блокування заборонених в країні сайтів, серед яких і Telegram
фото Shutterstock

В 2019 році російських регулятор планує впровадити нову технологію боротьби із забороненими сайтами та сервісами, до числа яких входить і Telegram, з яким «Роскомназдор» бореться з квітня. Про це повідомляє BBC.

Для реалізації поставленої мети Кремль готовий витратити до 20 млрд рублів, що становить близько $300 млн  (понад 261 млн євро).

Про те ,що нову технологію блокувань розпочнуть запускати уже наступного року виданню розповіло джерело, знайоме з деталями проекту.

Мова йде про технологію DPI («глибокий аналіз пакетів»). У провайдера інтернету встановлюється програмно-апаратний комплекс, який аналізує весь трафік, який через нього проходить и виділяє специфічні пакети, притаманні певним сайтам або додаткам.

Регулятор зазначає, що нова система абсолютно відрізняється від системи, за допомогою якої здійснювались спроби заблокувати Telegram раніше, а саме: блокування ІР-адрес.

Перші лабораторні дослідження нової системи блокування розпочались ще в серпні. Їх проводили представники з числа ФСБ, міністерства цифрового розвитку та «Роскомнадзору». Пізніше дослідження відновились на більш масштабному рівні, для експерименту було обрано одне з міст-мільйонників.

Правовою основною для впровадження програми стане законопроект, внесений в Госдуму 14 грудня.

Нагадаємо: російський регулятор «Роскомнадзор» ще з квітня намагається заблокувати Telegram в Росії, оскільки компанія відмовилась надати ключі до шифрування для читання переписки користувачів.

Більше про ситуацію з популярним месенджером в РФ можна дізнатись із матеріалу Mind «Telegram помер, хай живе Telegram».

Як повідомлялось, засновник месенджеру Павло Дуров має намір створити інтернет, який ніхто б не зміг заборонити.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло