mind
Павло Дуров хоче створити інтернет, який ніхто не зможе заборонити

Павло Дуров хоче створити інтернет, який ніхто не зможе заборонити

TON стане платіжною та функціональною мережею з серверами в різних країнах світу, яку неможливо заблокувати

Павло Дуров хоче створити інтернет, який ніхто не зможе заборонити
фото Instagram Pavel Durov

Засновник Telegram Павло Дуров має намір створити свій інтернет, який неможливо зламати і заблокувати. Мова йде про захищену платформу Telegram Open Network, або просто TON, розповідає портал K-News.

Це буде щось схоже на інтернет всередині інтернету, або ж надбудова над уже існуючою глобальною мережею.

З її допомогою користувачі з будь-яких країн світу зможуть без будь-яких труднощів відвідувати будь-які веб-сайти в мережі, а влада ніяк не зможуть на це вплинути.

Telegram Open Network націлений для інтернет-платежів, онлайн-магазинів і компаній з приватними особами, які будуть здійснювати фінансові операції через мережу.

Платформу TON Павло Дуров створює разом зі своїм братом – математиком Миколою Дуровим.

TON стане певним симбіозом PayPal і порталу «держпослуги», за допомогою яких можна буде оплатити все, починаючи від звичайних товарів в інтернет-магазинах, до таксі і залізничних перевезень.

Щоб перевести гроші, людина має створити свій Telegram Passport з особистими даними, який буде зберігатися в спеціальній базі даних.

Репутація Павла Дурова дає підстави стверджувати, що про захищеність даних можна не переживати. Швидше за все, інформація про людей блокуватиметься, як і в Telegram – тобто ключів не існує і дані кодуються безповоротно.

Крім того, Telegram Passport буде максимально розбитий на окремі частини інформації і розісланий на сервери по всьому світу. За рахунок цього TON ніхто не зможе заблокувати, жодна країна, ніяка влада і жодне відомство. Люди спокійно купуватимуть товари та оплачувати послуги, стверджують експерти.

Схожу технологію вже використовує китайський месенджер WeChat, який служить людям буквально заміною гаманця і банківських карт.

Як відомо, Telegram вже заблокували в Росії та Ірані, можливо, саме в зв’язку з цим компанія відмовилася від публічного ICO.

Нагадаємо, на мітингу в Москві проти блокування Telegram десятки людей затримано за «неправильні» лозунги.

За останніми даними, Європейський суд з прав людини готовий розглянути скаргу Telegram на блокування в Росії і запропонував подати з цього приводу повну скаргу на окремому формулярі. Про це написав у п'ятницю в своєму Telegram-каналі керівник міжнародної правозахисної групи «Агора», адвокат Павло Чиков.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті