Фонд держмайна оскаржив рішення суду про скасування державного статусу «Укртелекому»

Фонд держмайна оскаржив рішення суду про скасування державного статусу «Укртелекому»

Цього тижня ФДМУ має намір також оскаржити рішення суду про визнання неправомірними результатів перевірки зобов'язань «ЕСУ» при купівлі «Укртелекому»

Фонд держмайна оскаржив рішення суду про скасування державного статусу «Укртелекому»
Фото УНІАН

Фонд державного майна України (ФДМУ) подав апеляцію на рішення Господарського суду Києва про відхилення позову компанії «ЕСУ» щодо розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» і стягнення $81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язань стосовно внесення інвестицій, пише УНІАН із посиланням на прес-службу ФДМУ.

«Рішення Господарського суду про розірвання договору купівлі-продажу було оскаржено 13 грудня. Апеляцію на рішення адмінсуду щодо визнання неправомірними результатів перевірки виконання інвестзобов'язань подамо до 22 грудня», – сказано у відповіді прес-служби.

У ФДМУ додали, що аргументом для розірвання договору були саме результати перевірки про невиконання компанією «ЕСУ» зобов'язань щодо інвестування у розвиток мережі «Укртелеком» не менше $450 млн.

Нагадаємо: у 2011 році компанія «ЕСУ» (належить австрійській компанії EPIC, зараз Raga Establishment) викупила у держави компанію «Укртелеком», заплативши 10,57 млрд грн за 92,79% акцій. У 2013 році група компаній СКМ Ріната Ахметова викупила акції телеком-оператора. У травні 2017 року ФДМУ звернувся в суд з позовом до компанії «ЕСУ», вимагаючи розірвати договір купівлі-продажу акцій оператора через невиконання інвестиційних зобов'язань у розмірі $450 млн. 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду держмайна розірвав укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій «Укртелекому» компанією «ЕСУ», тим самим повернувши пакет акцій «Укртелекому» у державну власність. 12 грудня 2017 року апеляційний суд відмовився задовольнити апеляцію компанії «ЕСУ» на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність повернуто компанія «Укртелеком». У липні 2018 року Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу компанії «ЕСУ» на рішення судів про розірвання приватизаційного договору на 92,8% акцій «Укртелекому» і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції. 7 листопада Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов Фонду державного майна до компанії «ЕСУ» про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» і стягнення $81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язання щодо внесення інвестицій. 9 листопада Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірними результати перевірки виконання умов договору купівлі-продажу пакета акцій компанії «Укртелеком» на конкурсі від 11 березня 2011 року.

Раніше Mind писав, що Госпсуд не повернув «Укртелеком» до держвласності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті