Вчетверте за рік: Федрезев США знов підняв процентну ставку, попри попередження Трампа

Вчетверте за рік: Федрезев США знов підняв процентну ставку, попри попередження Трампа

Цього разу на 0,25 процентних пункти

Вчетверте за рік: Федрезев США знов підняв процентну ставку, попри попередження Трампа
Джером Пауелл, голова ФРС
Фото twitter.com/federalreserve

Федеральний резерв США в середу 19 грудня чергове підвищив базову процентну ставку на 0,25 процентних пункти, не зважаючи на попередження президента США Дональда Трампа, що це може нашкодити ринку. Про це повідомляє National Review.

Лише за цей рік ФРС чотири рази підвищувала ставки загалом на 25 базисних пунктів, прагнучи зробити більш жорсткою грошово-кредитну політику США щодо скасування історично низьких процентних ставок, які система підтримувала після фінансового краху 2007 року.

Центральний банк також оголосив про свої плани двічі підняти ставки в 2019 році, скоротивши попередній прогноз, яким передбачалось підняття три рази через ряд структурних факторів, в тому числі послаблення ринків житла та авто, стагнації ставок інвестицій та нестабільності на фондових ринках.

Протягом останніх днів президент США Дональд Трамп посилив тиск на центральний банк на тлі новини про підвищення процентної ставки, звинувативши його чиновників у тому, що вони поставили під загрозу економіку СШ, яка наразі перевершує будь-яку іншу у світі.

«Неймовірно, що з сильним доларом та практичною відсутністю інфляції, світ навколо нас вибухає. Париж горить, Китай падає, а ФРС розглядає ще одне підвищення процентних ставок», – написав Трамп.

В той час як більшість економічних показників США – включно  з історично низьким рівнем безробіття та зростанням (економіки –ред.) на рівні 3% в річному обрахуванні – вказують на силу, фондовий ринок пережив найгірший грудень за останні 80 років, оскільки стимули від зниження податків минулого року почали ослаблятись, і найбільші світові економіки почали демонструвати ознаки стагнації.

Нагадаємо: ФРС вже тричі за цей рік піднімала процентні ставки і очікується, що в 2018 році буде ще одне підняття.

Президент США Дональд Трамп жорстко розкритикував Федеральну резервну систему за продовження підняття процентних ставок, незважаючи на нещодавні потрясіння на ринку. «Я думаю, ФРС помиляється. Я думаю, що ФРС збожеволіла», – заявив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло