Євросоюз через 6 років припинить будь-які пільги для вугільних компаній
І тільки Польща залишається повністю залежною від вугільної галузі

Через шість років державну підтримку вугільних підприємств офіційно припинять на території більшості країн ЄС через серйозну шкоду цієї галузі для довкілля, пише TreeHugger, на яке посилається HighTech Plus.
У Євросоюзі досі виділяють субсидії вугільним компаніям. Але цю практику буде завершено в 2025 році.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Винятком стане Польща – ця країна найбільше в ЄС залежить від вугілля. Вона буде виділяти субсидії збитковим вугільним електростанціям за договорами, укладеними до кінця 2019 року, тому ті зможуть отримувати державну підтримку до 2035 – на 5 років довше, ніж передбачено Паризькою кліматичною угодою.
В Євросоюзі пішли на цей компроміс, щоб у країн, нездатних відмовитися від вугілля в найкоротші терміни, залишався стимул для поступового переходу на відновлювану енергетику.
Екологічна організація GreenPeace висловилася проти подібних заходів, заявивши, що таке рішення політиків показує їх повне нерозуміння наслідків несвоєчасної відмови від вугілля.
З іншого боку, потреба ТЕЦ у субсидіях свідчить про те, що вони не витримують конкуренції з іншими джерелами енергії.
Польський ринок відновлюваної енергетики очікує суттєве зростання в найближчі роки, пише видання. Особливо це стосується наземних вітрових електростанцій. Влітку парламент Польщі зняв штучні обмеження для інвестицій в відновлювальну енергетику, які діяли в країні з 2016 року.
Сьогодні в Польщі прийнято новий закон на підтримку чистої енергетики, який поставив нові цілі: забезпечити 15% енергоспоживання країни за рахунок поновлюваних джерел.
За статистикою, 16 із 20 найбільш забруднених міст Євросоюзу знаходяться у Польщі через постійне спалювання вугілля.
Раніше повідомлялося, що Польща планує до 2033 року запустити свою першу атомну електростанцію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.