Польща розгортає у ЗМІ широку кампанію проти спалювання сміття та вугілля
16 із 20 найбільш забруднених міст Євросоюзу знаходяться у Польщі

Польська влада сподівається, що інформаційна кампанія в ЗМІ вартістю 3 млн злотих ($830 000) проти забруднення повітря змусить поляків припинити спалювати неякісне вугілля і сміття, пише Bloomberg.
Кошти на кампанію надійдуть з норвезьких грантів.
Минулого року ВООЗ заявила, що 16 з 20 найбільш забруднених міст ЄС, включаючи Живець, Краків і Катовіце, знаходяться в Польщі. Забруднення в країні призводить до більш ніж 45 000 передчасних смертей на рік, оскільки люди опалюють свої будинки низькоякісним паливом, в основному, щоб зекономити гроші.
«Екологічна обізнаність поляків часто на дуже низькому рівні, – йдеться в заяві Державного інституту охорони навколишнього середовища у вівторок. – Багато людей просто не усвідомлюють шкоди, якої вони завдають, спалюючи вугілля низької якості або сміття, включаючи пластикові пляшки, взуття чи автомобільні шини».
Смог, який накрив міста Польщі минулої зими, міг зрівнятися з таким же рівнем забруднення у Пекіні й Калькутті.
«Сподіваюся, що цієї зими ми уникнемо подібних рівнів смогу, як були у січні й лютому, – сказала глава Головної інспекції з охорони навколишнього середовища Катажина Вих. – Головна причина – так звана енергетична бідність у багатьох областях».
«Ми хочемо підвищити обізнаність поляків, і хочемо успішно пережити зиму», – заявив заступник міністра навколишнього середовища Павел Салек у вівторок на прес-конференції у Варшаві.
Труднощі з постачаннями вугілля, особливо для домашніх господарств, можуть погіршити проблему смогу в Польщі. Найбільша шахта країни не виконає план у 2017 році, тому зростає потреба в імпорті. Польський уряд створив міжвідомчу цільову групу для вирішення проблем з вугіллям.
На початку цього року Польща ввела закон, що встановлює граничні норми викидів для нових побутових печей, і вводить новий податок на поліетиленові пакети – отримані кошти підуть на субсидії для найбідніших сімей.
Тим часом у Великобританії занепадає вугільна галузь і закриваються шахти. Тільки за останній рік закрилися три найбільші заводи, а виробництво на вугільних електростанціях упало на 66% – країна переходить на вітрову енергію.
А 21 квітня в Британії встановили рекорд – провели перший робочий день у межах всієї країни без використання вугілля, зафіксувавши цей день як історичну подію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].