КМДА не хоче продовжувати договір оренди столичному кінотеатру «Київ»

КМДА не хоче продовжувати договір оренди столичному кінотеатру «Київ»

Культурний центр може бути переведено у комунальну власність

КМДА не хоче продовжувати договір оренди столичному кінотеатру «Київ»
фото Wikipedia

20-річний термін оренди кінотеатру «Київ» за адресою вул. Велика Васильківська, 19, закінчується 4 січня. Однак КМДА досі не продовжила договір оренди для кінотеатру, повідомляє видання «Хмарочос».

Напередодні голова Держкіно Пилип Іллєнко повідомив про можливе закриття кінотеатру через проблеми з новим договором оренди.

Як повідомляє у своєму зверненні до преси та громадськості директорка культурного центру «Кінотеатр Київ» Вілія Бондаренко, лист з проханням продовжити оренду в КМДА зареєстрували ще 9 жовтня.  Але станом на сьогодні офіційної відповіді на цей лист від КМДА немає.

Натомість на сайті КМДА з’явився допис про те, що кінотеатр «Київ» не закриватимуть, однак планують включити його до комунальної мережі «Київкінофільм» замість того, щоб продовжувати договір оренди з ТОВ «Культурний центр Кінотеатр «Київ».

Представники культурного центру «Кінотеатр Київ» обурені позицією місцевої влади, адже з переходом цілісного майнового комплексу до комунальної власності команда кінотеатру втратить можливість розвивати культурний центр, а місцева влада, за словами команди кінотеатру, досвіду в розвитку кінотеатрів не демонструє.

На думку дирекції КЦ, «Київ» може стати в один ряд з «Факелом», «Дніпром», «Загребом» чи іншими комунальними кінотеатрами, які, на думку команди КЦ, майже не сприяють культурному розвитку міста.

На захист чинної дирекції культурного центру висловились і їхні партнери.

«Кінотеатр «Київ» – це взірець правильного та грамотного менеджменту кінотеатру, – зазначає директор KyivMusicFilm, Кирило Марікуца, – вони створили справжній фестивальний центр, розуміючи потребу та запит громадськості на інтелектуальне та арт-кіно».

«Закликаємо київську владу сприяти продовженню договору оренди та вжити всіх можливих заходів для недопущення перешкод у роботі кінотеатру у його нинішньому вигляді», – висловив свою підтримку культурному центру генеральний директор кінокомпанії «Артхаус-Трафік» Денис Іванов.

Представники кінокомпанії також зареєстрували на сайті Київради петицію «Захистити кінотеатр «Київ» та забезпечити його роботу», однак петиція на сайті поки що недоступна для підписання.

Кінотеатр «Київ» було відкрито в 1952 році. У 2000-му команда культурного центру провела у будівлі капітальний ремонт та закупила нове обладнання. У «Києві» проходять міжнародні та всеукраїнські фестивалі, спецпроекти, ексклюзивні програми, ретроспективи.

Як відомо, 1 жовтня роботу припинили два кінотеатри столиці «Україна» та «Кінопанорама».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло