Темп запуску нових «зелених» проектів зріс втричі за рік

Темп запуску нових «зелених» проектів зріс втричі за рік

Протягом 2018 року встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію

Темп запуску нових «зелених» проектів зріс втричі за рік
Фото: pixabay

Швидкими темпами введення нових «зелених» проектів відзначився 2018 рік, передає Економічна правда.

Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

За рік встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію. Це майже у 3 рази більше, ніж у 2017 році.

Все більше громад обирають відновлювані джерела енергії замість газу і вугілля!

Все більше громад обирають відновлювані джерела енергії замість газу і вугілля! В інтерв’ю 2+2 Телеканал Голова Держенергоефективності Sergiy Savchuk представив ключові досягнення України у розвитку «чистої» енергетики та окреслив ті переваги відновлюваних джерел енергії, від яких виграють як цілі громади, так і домогосподарства. Так, 2018 рік відзначився швидкими темпами введення нових «зелених» проектів. Наприклад, у ц.р. встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію. Це майже у 3 рази більше, ніж у 2017 році. Все більше українських міст продовжують освоювати можливості генерації тепла з біомаси. Один з яскравих цьогорічних проектів – запуск у Кам’янець-Подільському унікальної теплоелектростанції загальною потужністю 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовує, крім газу, солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску. Інший показовий приклад – це місто Славутич, де твердопаливна котельня на трісці потужністю 10 МВт дозволяє забезпечити близько 30% міста теплом та гарячою водою. На відновлювані джерела енергії активно переходять пересічні громадяни. За останні 4 роки понад 6 тис. українських домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт. Майже половину СЕС – близько 3 тис. – встановлено тільки за 9 місяців цього року. Як пояснив С. Савчук, у 2019 р. буде сфокусовано особливу увагу на таких напрямах роботи: – стимулювання встановлення твердопаливних котелень та біоТЕЦ; – розвиток сфери виробництва енергії із сміття; – запровадження нової системи підтримки розвитку відновлюваної електроенергетики – аукціонів; – розширення міжнародної співпраці для залучення іноземного досвіду, технологій та інвестицій в український ринок «зелених» проектів; – продовження співфінансування «теплих кредитів» для населення та ОСББ з державного та місцевих бюджетів; – широке впровадження ЕСКО-механізму та систем енергоменеджменту для утеплення бюджетних установ, а також об’єктів органів влади. Більше цікавої інформації дізнавайтеся із сюжету: https://www.youtube.com/watch?v=HBF0tTAfbho Біоенергетична Асоціація України Асоціація міст України Асоціація Cонячної Енергетики України Українська асоціація Енергосервісних компаній Асоціація з енергоефективності та енергозбереження/ AEE Асоціація енергоаудиторів в ЖКГ Український союз промисловців і підприємців (УСПП) Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI Спецкор Сегодня Сегодня Life Новое Время. Бизнес Радіо НВ Радіо Свобода 112.ua UA: Перший Перший Діловий Телеканал ТСН Факти ICTV Вікна-новини 7 канал espreso.tv Телеканал Україна

Опубликовано Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Суббота, 29 декабря 2018 г.

Все більше українських міст продовжують освоювати можливості генерації тепла з біомаси.

Один з яскравих цьогорічних проектів – запуск у Кам’янець-Подільському унікальної теплоелектростанції загальною потужністю 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовує, крім газу, солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску.

Інший показовий приклад – це місто Славутич, де твердопаливна котельня на трісці потужністю 10 МВт дозволяє забезпечити близько 30% міста теплом та гарячою водою.

На відновлювані джерела енергії активно переходять пересічні громадяни.

За останні 4 роки понад 6 000 українських домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт. Майже половину СЕС – близько 3 000 – встановлено тільки за 9 місяців цього року.

Як зазначається, загалом в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, тощо) виробляють до 2% електроенергії, що споживається в країні. Однак вона генерує на ринку 8% всіх коштів, або близько 10 мільярдів гривень на рік.

Нагадаємо: наступного року у Яворівському районі на Львівщині розпочнуть будівництво вітроелектростанції, яка складатиметься з близько 20 вітряків потужністю 2,4 МВт до 4,6 МВт кожен. У проект інвестують від $90 до $120 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті