Темп запуску нових «зелених» проектів зріс втричі за рік

Темп запуску нових «зелених» проектів зріс втричі за рік

Протягом 2018 року встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію

Темп запуску нових «зелених» проектів зріс втричі за рік
Фото: pixabay

Швидкими темпами введення нових «зелених» проектів відзначився 2018 рік, передає Економічна правда.

Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За рік встановлено понад 800 МВт нових потужностей, що генерують «чисту» електроенергію. Це майже у 3 рази більше, ніж у 2017 році.

Все більше українських міст продовжують освоювати можливості генерації тепла з біомаси.

Один з яскравих цьогорічних проектів – запуск у Кам’янець-Подільському унікальної теплоелектростанції загальною потужністю 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовує, крім газу, солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску.

Інший показовий приклад – це місто Славутич, де твердопаливна котельня на трісці потужністю 10 МВт дозволяє забезпечити близько 30% міста теплом та гарячою водою.

На відновлювані джерела енергії активно переходять пересічні громадяни.

За останні 4 роки понад 6 000 українських домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт. Майже половину СЕС – близько 3 000 – встановлено тільки за 9 місяців цього року.

Як зазначається, загалом в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, тощо) виробляють до 2% електроенергії, що споживається в країні. Однак вона генерує на ринку 8% всіх коштів, або близько 10 мільярдів гривень на рік.

Нагадаємо: наступного року у Яворівському районі на Львівщині розпочнуть будівництво вітроелектростанції, яка складатиметься з близько 20 вітряків потужністю 2,4 МВт до 4,6 МВт кожен. У проект інвестують від $90 до $120 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло