Китай пригрозив силою встановити контроль над Тайванем

Китай пригрозив силою встановити контроль над Тайванем

Втім, лідер КНР сподівається на мирне «возз'єднання»

Китай пригрозив силою встановити контроль над Тайванем
фото pixabay.com

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що КНР залишає за собою право застосовувати силу для встановлення контролю над Тайванем, але буде прагнути до мирного «возз'єднання» з островом з незалежним управлінням. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань є давньою проблемою Китаю, Пекін вважає його своєюї священною територією.

За словами китайського лідера, переважна більшість жителів Тайваню чітко усвідомлюють, що незалежність Тайваню спричинить «серйозну катастрофу».

«Китай не нападатиме на китайців. Ми готові проявити велику щирість та докласти усіх зусиль для досягнення цілі мирного возз'єднування», – сказав Сі Цзіньпін.

Втім він додав, що не обіцяє «відмовитись від застосування сили та залишає за собою право використовувати всі необхідні заходи» для повернення острову під контроль КНР.

Видання підкреслює, що це звернення, в першу чергу, було направлено на іноземні держави, які намагаються втрутитись у процес, зокрема на США, які є найбільшими прибічниками незалежності Тайваню.

«Після мирного возз'єднування Тайвань матиме міцний мир, а люди будуть насолоджуватись хорошим та процвітаючим життям. За підтримки великої батьківщини добробут тайванських співвітчизників стане ще кращим, а простору для їх розвитку стане більше», – заявив китайський лідер.

Нагадаємо: Китайська Народна Республіка та Китайська Республіка (Тайвань) офіційно не визнають суверенітет один одного з 1949 року. Сьогоднішню позицію Китаю підтримують 170 країн світу та ООН, суверенітет Тайваню – 23 країни.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію