Глава Apple попередив інвесторів про падіння попиту на iPhone та пояснив причини

Глава Apple попередив інвесторів про падіння попиту на iPhone та пояснив причини

У листі до інвесторів Тім Кук повідомив, що замість очікуваних $89–93 млрд компанія отримає $84 млрд в І кварталі 2019 року

Глава Apple попередив інвесторів про падіння попиту на iPhone та пояснив причини
фото Shutterstock

Очільник Apple Тім Кук звернувся до своїх інвесторів із листом, в якому розкрив інформацію про переглянутий проноз на І квартал 2019 року. Він попередив, що прогноз щодо доходів буде меншим, ніж раніше, а саме $84 млрд замість $89–93 млрд.

Серед причин, які спричинили падіння попиту на продукцію Apple, Кук назвав недооцінку ним масштабу проблем ринків, що розвиваються, зокрема Китаю, та торгову війну між Пекіном та Вашингтоном.

«Ринкові дані показали, що скорочення на ринку смартфонів Великого Китаю було особливо сильним», – повідомив він.

«Економіка Китаю почала уповільнюватись у другій половині 2018 року. За даними уряду країни, ріст ВВП протягом вересня був найнижчим за 25 останніх років», – додав Кук.

Серед інших причин глава Apple назвав «сильний долар», що спричинив скорочення виручки компанії приблизно на 200 пунктів порівняно з минулим роком, та «появу безпрецедентної кількості нових продуктів протягом кварталу».

Водночас Кук зазначив, що у Apple «в Китаї велике майбутнє» і продукти компанії там користуються великим попитом.

У листі зазначається, що інформація є попередньою і фактичні дані за квартал можуть відрізнятись від прогнозів.

Нагадаємо: у грудні Apple заявила, що піде з Китаю, якщо мита США на ввезені смартфони перевищать 10%, а постачальники компанії можуть перенести виробництво iPhone з Китаю в інші країни.

Як зазначалось, на фоні повідомлень про те, що Apple довелось скоротити виробничі замовлення для усіх трьох нових моделей «айфонів» через низьких попит на них, у листопаді обвалились акції компанії та відбулось падіння фондового ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло