Китайський космічний апарат передав на Землю перші знімки зворотного боку Місяця
«Чан’є-4» став першим апаратом, який здійснив м’яку посадку на той бік Місяця, який не видно із Землі

Китайське космічне управління успішно посадило платформу з космічним апаратом «Чан’є-4» на зворотній бік Місяця. Про це повідомляє «N+1».
Посадкову платформу було запущено до Місяця 7 грудня ракетою «Чанчжен-3В/Е» з космодрому Сичан. До завдань платформи та апарату входить фотографування поверхні супутника Землі, а також вивчення ґрунту. Крім того, місія має на меті перевірити ймовірність ведення радіоастрономічних спостережень. Очікується, що в майбутньому на поверхні Місяця можна буде встановити радіотелескоп для спостережень без перешкод із Землі. Зазначається, що всередині посадкової платформи встановлено контейнер з личинками шовкопряда та рослинами для проведення біологічного експерименту зі створення замкнутої екосистеми.
Платформа успішно сіла на задане місце на Місяці та вже надіслала перші світлини, які опублікувало Китайське національне космічне агентство.



Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].