Кафедра автокефальної ПЦУ буде знаходитися в Києві - текст Томосу
Вже існуючі парафії ПЦУ відтепер підкоряються Вселенського Престолу

Патріарший і синодальний Томос надання автокефального церковного устрою Православної церкви України (ПЦУ) передбачає, що кафедра автокефальної ПЦУ буде знаходитися в місті Київ, Церква не може ставити єпископів і засновувати парафії за межами країни, передає Інтерфакс-Україна.
«Цим підписаним патріаршим і Синодальним Томос ми визнаємо і проголошуємо встановлену, в межах території України, автокефальну Церкву нашою духовною дочкою і закликаємо всі світові Православні церкви визнавати її як сестру ..., як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами держави», – йдеться в перекладі українською тексту Томосу, який оприлюднив у своєму акаунті в Твіттері посол України в Туреччині Андрій Сибіга.
Переклад підписаного Вселенським Патріархом Варфоломієм І у присутності Президента України Петра Порошенка та його дружини пані Марини та Митрополита Київського та усієї України Патріаршого і Синодального #Томос|у про надання автокефалії Православній церкві України pic.twitter.com/3aQCT86NfM
– Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) 5 января 2019 г.
У документі також зазначено, що вже існуючі парафії ПЦУ відтепер підкоряються Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в діаспорі, оскільки «юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української держави».
ПЦУ отримує привілеї і всі суверенні права, що належать автокефальній церковній владі. Те, що стосується внутрішнього церковного управління, розглядається, судиться і визначається виключно митрополитом Київським і всієї України і Священним Синодом.
«Автокефальна Церква України визнає главою Святіший Апостольський і Патріарший Вселенський Престол ... Митрополит Київський і всієї України, як і архієреї найсвятішої Церкви України, обираються відтепер відповідно до положень божественних і священних канонів і згідно з відповідними положеннями її Статуту, які повинні в усьому обов'язково відповідати положенням цього патріаршого і синодального Томосу», – зазначено в документі.
Томос також передбачає, що для вирішення «значних питань церковного, догматичного або канонічного характеру» митрополиту Київському і всієї України слід від імені Священного Синоду ПЦУ звертатися до Вселенського Престолу.
«Наша Свята Христова Велика Церква благословляє і проголошує Православну церкву України автокефальною», – підкреслюється в документі.
Нагадаємо: Вселенський патріарх Варфоломій в суботу, 5 січня, в патріаршому храмі святого Георгія в Стамбулі підписав Томос про автокефалію ПЦУ.
Радник президента України Ростислав Павленко, який перебуває в Стамбулі, повідомив, що незабаром буде офіційний переклад Томосу на українську мову. «Томос був зачитаний на грецькій мові з амвона. Офіційний переклад – дуже скоро ... Завтра – вручення», – написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].