В Антарктиді просвердлять лід на глибину 1,6 км для вивчення змін клімату
Буритимуть спеціальною установкою, призначеною для роботи на Марсі

Британська антарктична служба (BAS) використає високотехнологічну установку P-RAID, призначену для дослідження марсіанського грунту, для буріння льодовикової шапки та земної кори в Антарктиді.
Експеримент дозволить вивчити кліматичні зміни, що відбулися на Землі за кілька мільйонів років, пише New Atlas, на який посилається HighTech.
P-RAID розроблена групою інженерів із Глазго. Замість простого обертання свердла установка одночасно пробиває і свердлить грунт, а її дії контролює система управління зі штучним інтелектом.
Це дозволило конструкторам зменшити вагу установки, збільшивши при цьому крутний момент.
Зараз P-RAID відправлена до арктичної станції Skytrain Ice Rise, де з її допомогою буритимуть льодовикову шапку. Дослідники вважають, що це дозволить вивчити історію змін клімату на Землі і механізми, які призводять до цих перетворень.

Дослідники мають намір пробурити лід товщиною близько 1,6 км – вони планують вимірювати співвідношення радіоактивних ізотопів на різній глибині, щоб визначити, коли і як структура льоду в цьому районі змінювалася.
Нагадаємо, у 2018 році «Роснєфть» побила рекорд і пробурила найдовшу в світі свердловину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].