Україна подала позов до ЄСПЛ щодо порушення прав 24 полонених українських моряків у РФ

Україна подала позов до ЄСПЛ щодо порушення прав 24 полонених українських моряків у РФ

Відповідний позов було подано 7 січня 2019 року

Україна подала позов до ЄСПЛ щодо порушення прав 24 полонених українських моряків у РФ
Фото: ТАСС

Уряд України подав позов до Європейського суду з прав людини з вимогою визнання Судом факту порушення Російською Федерацією прав 24-х полонених українських моряків.

Про це у своєму Facebook повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

«Хто весь Святвечір закінчує міждержавну заяву проти Росії щодо порушення прав українських моряків, ті Секретаріт уповноваженого з ЄСПЛ. Уряд України виконав інструкції Суду та подав 7 січня 2019 р. повноцінну заяву у справі # 55855/18», – написав він.

Хто весь Святвечір закінчує міждержавну заяву проти Росії щодо порушення прав українських моряків, ті Секретаріт...

Опубликовано Іваном Ліщиной Понедельник, 7 января 2019 г.

Так, Уряд вимагає визнання Судом факту порушення Російською Федерацією прав 24-х українських моряків в ході незаконного нападу на українські кораблі, поранення та захоплення моряків в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, їхнього незаконного утримання в пенітенціарних установах РФ та притягнення до кримінальної відповідальності. Уряд України вважає що при цьому були порушені ст.ст. 2, 3, 5, 6 та 38 Конвенції.

«Хлопці, ми пам’ятаємо про вас і робимо все, щоб повернути вас з полону!» – додав Ліщина.

Нагадаємо, 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про трьох поранених серед українських моряків.

Наразі полонені моряки знаходяться у московському слідчому ізоляторі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло