Кабмін схвалив передачу 90% прав по Юзівській площі компанії Yuzgaz

Кабмін схвалив передачу 90% прав по Юзівській площі компанії Yuzgaz

Розпорядження №1089-р від 18 грудня 2018 року було опубліковане в газеті «Урядовий кур'єр» 5 січня цього року

Кабмін схвалив передачу 90% прав по Юзівській площі компанії Yuzgaz
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів схвалив передачу 90% прав і обов'язків ТОВ «Надра Юзівська» в угоді про розподіл продукції (УРП) на видобуток вуглеводнів на Юзівській площі (Харківська та Донецька обл.). Про це пише Інтерфакс-Україна.

Так, розпорядження №1089-р від 18 грудня 2018 року було опубліковане в  газеті «Урядовий кур'єр» 5 січня цього року.

Кабінет міністрів на засіданні 18 грудня 2018 року прийняв рішення про передачу права власності інвестора по СРП на розробку Юзівської площі компанії Yuzgaz B.V. (Нідерланди) з інвестором-оператором проекту в особі словацької компанії Nafta.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту урядового розпорядження, Nafta надала гарантію 100%-го забезпечення зобов'язань Yuzgaz, яка покриє фінансування пошукових робіт на суму $200 млн (буріння 15 свердловин).

Додаткові угоди до УРП, які передбачають передачу прав, уповноважений підписати міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

Материнською компанією Nafta є центрально-європейський холдинг Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH), 94% якого володіє чеський бізнесмен Даніель Кржетінскій.

24 січня 2013 року Shell і ТОВ «Надра Юзівська» підписали УРП на пошук, розвідку та видобуток вуглеводнів на Юзівській площі. У вересні 2013 року Shell сплатила бонус підписання $25 млн. Наприкінці 2014-го керівник Shell в Україні Грехем Тайлі заявив, що досягти бажаного прогресу в розвідці Юзівського родовища газу не вдалося через бойові дії на Донбасі, а у вересні 2015 року Shell остаточно вийшла з УРП.

У липні 2016 року нідерландська Yuzgas стала переможцем конкурсу із залучення інвестора для реалізації УРП з видобутку вуглеводнів у межах Юзівської площі.

ТОВ «Надра Юзівська» на 100% належить державному ПАТ «Національна акціонерна компанія «Надра України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло