Форрест Трамп: президент США заявив, що не дасть Каліфорнії грошей на боротьбу з пожежами

Форрест Трамп: президент США заявив, що не дасть Каліфорнії грошей на боротьбу з пожежами

Трамп закликає прополювати землю в лісах і підстригати кущі

Форрест Трамп: президент США заявив, що не дасть Каліфорнії грошей на боротьбу з пожежами
фото DR

Президент США Дональд Трамп знову звинуватив владу штату Каліфорнія в неефективній боротьбі з лісовими пожежами.

Він заявив, що з бюджету на боротьбу з пожежами виділяються мільярди доларів, а на що вони витрачаються – неясно.

«Поки вони (влада Каліфорнії. – Ред.) не упорядкують свої закони, що малоймовірно, я наказав Федеральному агентству з надзвичайних ситуацій не виділяти гроші. Це ганебна ситуація в плані життів і грошей!» – написав президент у Twitter.

Він вважає, що пожеж можна було взагалі уникнути при «належному управлінні лісами» і закликав прийняти новий «лісовий менеджмент».

Після цього допису користувачі прозвали американського президента «Форрест Трамп», так як він двічі написав слово «forest» (ліс) c двома буквами «r», як ім'я відомого кіногероя.

Екологи зазначають, що причиною пожеж є глобальне потепління, через яке суттєво змінюється клімат і впливає на зелені насадження: через тривалу засуху цього року хвойні породи стали надто крихкими і маслянистими, що зробило ліси значно вразливішими для пожеж, пояснюють експерти.

Громадськість  закликає владу вжити низку законопроектів з охорони навколишнього середовища і повернутися до виконання міжнародних угод з питань клімату. Однак у Трампа, який захищає інтереси великого бізнесу, своя точка зору з цього приводу. Великий резонанс викликала його пропозиція «прополювати» землю в лісах і підстригати кущі, «як це роблять у Фінляндії». Фінський президент у відповідь на це заявив, що насправді в них такого не роблять.

Нагадаємо: найбільшою за збитками природною катастрофою за 2018 рік стали лісові пожежі в Каліфорнії – вони обійшлися державі в $6,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті