НБУ порахував загальні втрати експорту товарів від заборони на ввезення до РФ

НБУ порахував загальні втрати експорту товарів від заборони на ввезення до РФ

Найбільш чутливими для України досі є обмеження на поставки продукції машинобудування

НБУ порахував загальні втрати експорту товарів від заборони на ввезення до РФ
Фото: УНІАН

Загальні чисті втрати експорту українських товарів у зв'язку з новими економічними санкціями Росії, введеними 29 грудня 2018 року, будуть незначними, а вплив цих санкцій на ВВП близьким до нуля, пише Інтерфакс із посиланням на повідомлення Національного банку України (НБУ).

«За оцінками НБУ, загальні чисті втрати експорту товарів від нових санкцій Росії, з огляду на значну імпортну складову в експорті машинобудування, будуть незначними, а вплив санкцій на ВВП – близьким до нуля», – йдеться в повідомленні.

Найбільш чутливими для України з урахуванням обмежених можливостей переорієнтації на інші ринки залишаються обмеження на поставки продукції машинобудування, вважають у Нацбанку. Водночас, як показала практика попередніх років, експорт продовольчих товарів і окремих промислових товарів, які потрапили під санкції Росії, частково може бути переорієнтований на інші ринки.

Нагадаємо: 29 грудня 2018 року РФ заборонила ввезення на свою територію низки товарів, країною походження яких є Україна, або товарів, що переміщуються територією України. До переліку заборонених товарів входять окремі продовольчі, промислові товари і продукція машинобудування.

Раніше Mind писав, що Росія заборонила ввезення українських товарів на $510 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло