Україна увійшла до п'ятірки найбільших агроекспортерів до ЄС

Україна увійшла до п'ятірки найбільших агроекспортерів до ЄС

Разом з цим за темпами зростання сільськогосподарського імпорту з країн ЄС Україна посіла перше місце

Україна увійшла до п'ятірки найбільших агроекспортерів до ЄС
Фото: pixabay.com

Станом на жовтень минулого року Україна увійшла до п’ятірки лідерів серед країн, з яких до ЄС надходить імпорт сільськогосподарської продукції. Такі дані оприлюднила сьогодні Єврокомісія, передає Укрінформ.

«Сільськогосподарський імпорт з третіх країн за період 12 місяців з листопада 2017 року по жовтень 2018 року зареєстровано на рівні 115,2 млрд євро… Найважливішими напрямками, звідки до ЄС надходить сільськогосподарський імпорт, за минулі 12 місяців залишаються Бразилія (12,0) та США (11,5), за якими йдуть Китай, Аргентина, Україна, Швейцарія, Туреччина та Індонезія – на кожну з цих країн припадає від 4,4 до 5,5 млрд євро», – йдеться в повідомленні.

Однак обсяг українського імпорту до ЄС у зазначений період знизився, якщо порівнювати із аналогічним періодом 2016–2017 років – з 5,39 млрд євро до 5,12 млрд євро, з абсолютним показником зменшення обсягів сільськогосподарських поставок до ЄС на суму у 226 млн євро (-4,9%).

За темпами зростання сільськогосподарського імпорту з країн ЄС Україна посіла перше місце. Так, найбільший приріст у річному вимірі (в млн євро) був досягнутий в сільськогосподарському експорті до України (+272 або майже 16%), Японії (+269 або 4%), Сінгапуру (+227, 10%) та Алжиру (+142, +6%). Найбільшим ринком для європейської сільськогосподарської продукції залишалися США, хоча за останні 12 місяців обсяг експорту дещо знизився (-116, -0,5%)

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті