«Шатдаун» у США уже коштував економіці країни $3,6 млрд доларів

«Шатдаун» у США уже коштував економіці країни $3,6 млрд доларів

Більш того, сьогодні він став рекордним за тривалістю за всю історію країни

«Шатдаун» у США уже коштував економіці країни $3,6 млрд доларів
фото pixabay.com

Якщо часткове призупинення роботи федеральних органів США триватиме ще два тижні, воно обійдеться економіці США дорожче, ніж будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Про це повідомляє CNBC.

Зазначається, що згідно з оцінкою S&P Global Ratings, треба всього ще два тижні «шатдауну», щоб він коштував економіці США понад $6 млрд, що перевищує суму у $5,7 млрд, які вимагав президент Дональд Трамп на фінансування прикордонної стіни.

За даними S&P американська економіка вже втратила $3,6 млрд через «шатдаун».

Сьогодні розпочався 22-й день вимушеної зупинки роботи частини федеральних органів у Сполучених Штатах, що стало рекордом за тривалістю за всю історію країни. Попередній найдовший «шатдаун» мав місце з грудня 1995-го по січень 1996 року в часи президентства Білла Клінтона. Тоді вимушена зупинка роботи федеральних органів тривала 21 день.

Нагадаємо: «шатдаун» – часткове закриття ключових установ та міністерств – діє в США діє з 22 грудня. Установи не можуть працювати, оскільки не прийнято новий бюджет, в якому було б передбачено їх фінансування.

Як повідомлялось,  президент Трамп звернувся до народу Америки  та заявив, що стіна є необхідною для вирішення «гуманітарної та безпекової кризи» на кордоні з Мексикою.

А вже наступного дня покинув переговори з демократами щодо виходу із «шатдауну», назвавши їх марною витратою часу.

Крім того, президент Трамп уже кілька разів погрожував, що оголосить надзвичайний стан, під час якого, для зведення стіни на кордні схвалення Конгресу буде не потрібним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті