Канада надала притулок дівчині, яка втекла із Саудівської Аравії

Канада надала притулок дівчині, яка втекла із Саудівської Аравії

Премʼєр Трюдо розцінює це як «продовження боротьби за дотримання прав жінок у світі»

Канада надала притулок дівчині, яка втекла із Саудівської Аравії
www.cnet.com

18-річна громадянка Саудівської Аравії Рахаф Альканун, яка втекла з країни через страх розправи за зречення від ісламу, прибула в Канаду. Влада країни погодилася надати притулок дівчині, пише Голос Америки.

Дівчина прибула в Торонто рейсом з Бангкока. В аеропорту її зустрічала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що країна «з задоволенням» надасть притулок громадянці Саудівської Аравії. Він підкреслив, що влада Канади «розуміє важливість боротьби за дотримання прав людини, включаючи дотримання прав жінок по всьому світу».

Альканун прилетіла в Бангкок 5 січня рейсом з Кувейту, втікши від своєї сім'ї. Вона направлялася в Австралію і мала здійснити в Бангкоку пересадку. Однак місцеве посольство Саудівської Аравії звернуло увагу, що у дівчини немає зворотнього квитка, і спробувало її затримати.

Альканун забарикадувалася в кімнаті готелю на території транзитної зони аеропорт і звідти стала публікувати повідомлення і фотографії в своєму Twitter стосовно ситуації, що склалася.

Це привернуло до неї увагу всього світу, в тому числі правозахисників ООН. В результаті імміграційна влада Таїланду вирішила не депортувати Альканун назад у Саудівську Аравію.

Дівчина звинуватила своїх родичів в насильстві і відмовилася від зустрічі з батьком, який прилетів до Бангкока, щоб забрати доньку на батьківщину. Альканун заявила, що родичі насильно утримували її в кімнаті протягом шести місяців за те, що вона постригла волосся. Дівчина також стверджує, що в Саудівській Аравії її чекає смерть за публічне зречення від ісламу.

Світова спільнота в черговий раз звертає увагу на ситуацію з дотриманням прав людини в Саудівській Аравії після жорстокого вбивства журналіста Джамаля Хашоггі. Влада королівства систематично порушує права жінок. Наприклад, жодна громадянка Саудівської Аравії не має права виїхати з країни без супроводу одного з родичів-чоловіків.

Раніше повідомлялося, що ООН шукає країну, яка прихистить дівчину, що втекла із Саудівської Аравії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті