ООН шукає країну, яка прихистить дівчину, що втекла із Саудівської Аравії

ООН шукає країну, яка прихистить дівчину, що втекла із Саудівської Аравії

Історія аравійки спричинила великий резонанс після того, як вона розповіла свою історію у Twitter

ООН шукає країну, яка прихистить дівчину, що втекла із Саудівської Аравії
Photo: Immigration Bureau
khaosodenglish.com

Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR) взяло під свою опіку дівчину-громадянку Саудівської Аравії, яка втекла зі своєї країни і відмовилася повертатися назад, забарикадувавшись в аеропорту Бангкока.

Про це пише khaosodenglish.com.

18-річна Рахаф Альканун мала намір дістатися до Австралії, однак в аеропорту Бангкока, де вона здійснювала транзитну пересадку, її затримали представники посольства Саудівської Аравії і відібрали в неї паспорт. Вони заявили, що дівчина має повернутися назад у свою країну. За законами Саудівської Аравії, жінка не має права виїжджати за кордон без супроводу чоловіка.

У відповідь на це Альканун втекла від представників посольства і забарикадувалася в транзитній зоні аеропорту. За її словами, причиною втечі із Саудівської Аравії стало «багаторічне насильство» з боку її родичів.

Історія дівчини отримала широкий розголос завдяки тому, що вже за межами своєї країни (де діє інтернет-цензура) вона зареєструвалася в Twitter і розповіла про себе.

Альканун заявляла про незгоду зі становищем жінок у Саудівській Аравії і з жорсткими обмеженнями їх прав, крім іншого, з забороною виходити на вулицю без супроводу родича чоловічої статі або чоловіка. У Twitter Альканун  розповіла, що перед втечею рідні більше півроку тримали її під замком лише за те, що вона постригла волосся.

Влада Таїланду надала дозвіл Рафат Альканун тимчасово вʼїхати в країну, а 7 січня їй дозволили зустрітися з представниками ООН.

Організація UNHCR погодилася взяти дівчину під свій захист і допомогти їй з оформленням документів для переїзду. Сама Рахаф Альканун написала, що хоче отримати притулок в Канаді, США, Австралії чи Великобританії.

Нагадаємо, жінки в Саудівській Аравії, де все ще жорстко обмежуються їх права, тільки нещодавно отримали можливість дізнаватися про розлучення за допомогою СМС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло