Польща побудує штучний острів біля Калінінградської області

Польща побудує штучний острів біля Калінінградської області

Площа острова складе близько 180 гектарів

Польща побудує штучний острів біля Калінінградської області
фото Materiały Urzędu Morskiego w Gdyni/www.onet.pl

Польща побудує в Калінінградській затоці штучний острів площею понад 180 га. Відповідний проект уже реалізується через тендерну документацію урядових структур, повідомляє польський портал Onet, на який посилаються Ведомости.

Острів з'явиться в територіальних водах Польщі, він буде створений із грунту, отриманого при будівництві судноплавного каналу через Балтійську косу.

Острів буде зведений на висоті 2-3 метрів над рівнем моря, він матиме форму еліпса з довжиною 2 км і шириною в кілометр. Будівництво оцінюється в 880 млн польських злотих ($236 млн), фінансування проекту – виключно з держбюджету.

Острів зведуть в рамках програми будівництва водного шляху, який з'єднує Калінінградську і Гданську затоки. Програма націлена на забезпечення безпеки країни і її обороноздатності в регіоні.

Що буде розміщено на острові, не повідомляється. Однак відомо, що він не розрахований на відвідування туристів.

Рішення про будівництво каналу через Балтійську косу було прийнято владою Польщі в травні 2016 року. Канал повинен мати близько кілометра в довжину і 5 метрів в глибину. Відповідно до плану, реалізація проекту дозволить суднам морських параметрів заходити в польський порт Ельблонг.

У грудні 2018 року уряд Польщі оголосив тендер на будівництво каналу. Росія висловила стурбованість планами Польщі побудувати канал в безпосередній близькості від Калінінградської області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті