Скоріше Британія залишиться в ЄС, ніж вийде з блоку без угоди – Мей

Скоріше Британія залишиться в ЄС, ніж вийде з блоку без угоди – Мей

Прем’єр-міністр визнала, що парламент, скоріше за все, заблокує її угоду

Скоріше Британія залишиться в ЄС, ніж вийде з блоку без угоди – Мей
фото pixabay.com

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей здійснює свою останню спробу переконати членів парламенту підтримати її угоду з Brexit, хоча і визнає що, найбільш ймовірно, парламент її заблокує. Про це повідомляє ВВС із посиланням на текст її промови, з якою вона виступить сьогодні.

Вона має намір попередити членів парламенту, що якщо угоду буду заблоковано, Великобританія може вийти з ЄС без неї узагалі.  Крім того, в промові вона зазначить, що довіра до політики зазнає «катастрофічної шкоди», якщо не буде виконано результатів референдуму.

«За останні кілька тижнів ми побачили, що у Вестмінстері є люди, які хочуть відкласти або навіть зупинити Brexit і вони вживатимуть для цього усіх заходів», – йдеться в промові Мей.

Крім того, вона додасть, що зупинка Brexit є більш ймовірною, ніж вихід країни з ЄС без угоди.

Голосування щодо Brexit відбудеться в парламенті 15 січня. Депутати матимуть змогу також вносити поправки до угоди. Якщо угоду буде відхилено, Мей матиме 3 робочих дні для того, щоб скласти план «Б». Видання зазначає, що за умови блокування парламентом її угоди, 15 січня прем’єр-міністр, скоріше всього, поїде до Брюсселю, щоб намагатись отримати додаткові поступки від ЄС. За план «Б», якщо у ньому виникне необхідність, члени парламенту голосуватимуть 21 січня.

Як повідомлялось, днями два найбільших донора Brexit заявили, що Великобританія, скоріше за все, залишиться у складі ЄС.

Ще у грудні Євросоюз назвав неможливим відновлення переговорів про вихід Британії зі складу блоку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті