Китай демонструє уповільнення економіки, у зв’язку з цим акції на Уолл-стріт падають

Китай демонструє уповільнення економіки, у зв’язку з цим акції на Уолл-стріт падають

Також на світову економіку тисне «шатдаун» у США і зниження цін на нафту

Китай демонструє уповільнення економіки, у зв’язку з цим акції на Уолл-стріт падають
фото Shutterstock

Торги на Уолл-Стріт відкрилися зниженням котирувань. Інвестори стурбовані черговою ознакою уповільнення китайської економіки у зв’язку зі слабкими даними про експорт та імпорт КНР за грудень 2018 року, передає РБК.

Китай вже не вперше демонструє ознаки зниження зростання, і щоразу це негативно впливає на Уолл-Стріт.

Цього тижня стартує сезон звітності за четвертий квартал 2018 року. Свою звітність представлять JPMorgan Chase, Bank of America, Delta Airlines, Netflix та інші компанії.

За оцінками London Capital Group, сезон звітності буде слабкішим за попередній, але все ще сильним. Зростання прибутку в середньому складе близько 10%.

Провідні фондові індекси відкрили торги зниженням. Але якщо індекси Dow Jones Industrials і S&P 500 майже не змінилися, то втрати технологічного індексу Nasdaq були значно більшими.

  • Dow Jones Industrial знизився на 0,02%;
  • S&P 500 опустився на 0,01%;
  • Nasdaq Composite завершив сесію зниженням на 0,2%.

На ринок також впливає «шатдаун» у США – часткове закриття урядових установ. Такої тривалої зупинки в роботі американського уряду не було за всю історію існування країни.

У лідерах зростання опинилися:

  • акції General Motors, які подорожчали на 7% після того, як автогігант повідомив про те, що очікує зростання прибутку за підсумками 2018 фін.року вищим за прогнози аналітиків. Компанія також підвищила прогноз на 2019 рік.
  • папери Netflix, які подорожчали на 4% завдяки рекомендаціям аналітиків Raymond James купувати акції компанії.

Серед компаній, чиї акції подешевшали:

  • акції Activision Blizzard, що обвалилися на 9,4% після того, як компанія оголосила про те, що поступається права на франшизу Destiny розробнику комп'ютерних ігор Bungie Inc.
  • папери Starbucks, які подешевшали на 0,7% через те, що аналітики Goldman Sachs знизили рейтинг акцій з «купувати» до «нейтральний».

За останній час погіршили оцінки своїх фінансових показників мережа універмагів Macy's і авіакомпанія Delta Air Lines.

На початку січня ціна акцій Apple впала після того, як виробник гаджетів вперше більш ніж за 15 років знизив прогноз квартальної виручки.

Нагадаємо, аналітики аудиторської компанії PwC прогнозують, що темпи зростання світової економіки сповільняться в 2019 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті