Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
НБУ виявив 78 нелегальних пунктів обміну валют за минулий рік

НБУ виявив 78 нелегальних пунктів обміну валют за минулий рік

Всього регулятор здійснив 1103 перевірки пунктів обміну валют

НБУ виявив 78 нелегальних пунктів обміну валют за минулий рік
Фото: Shutterstock

Протягом минулого року Національний банк України (НБУ) здійснив 1103 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій по всій Україні. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, серед порушень було виявлено зокрема: проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення, значна невідповідність між обсягами готівкових коштів в касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами, не надання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника НБУ, перешкоджання проведенню перевірки.

В ході перевірок легальних пунктів обміну валют було виявлено 78, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Донецькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Чернівецькій, Миколаївській, Рівненській та Дніпропетровській  областях.

«У 2018 році були класифіковані суттєві порушення обмінними пунктами та конкретизовані підстави для відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим, регулятор проводив роз’яснювальну роботу серед керівників НФУ,  удосконалив нормативно-правові акти з питань здійснення валютно-обмінних операцій та визначив єдині вимоги до організації захисту приміщень пунктів з обміну валют, зменшив фінансове навантаження на НФУ шляхом надання можливості використання сейфів меншого класу опору, скасував необхідність формування обмінними пунктами двох квитанцій, які по суті дублюють одна одну тощо.

Найефективнішою була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України у Києві, Київській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Донецькій та Закарпатській областях, які повідомили Національний банк про заходи, вжитті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Раніше повідомлялось, що обмін валют буде доступний у поштових відділеннях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті