Суд Кіпру арештував активи Фірташа на майже $46 млн
Позов до суду, який подав «ВТБ», пов’язаний із кредитом, який ще в 2015 році взяли компанії мільярдера

Суп Кіпру наклав арешт на все рухоме та нерухоме майно українського мільярдера Дмитра Фірташа на майже $46 млн. про це повідомляє «Коммєрсант».
Позов до суду було подано юристами банку «ВТБ» ще 20 грудня і за тиждень після цього до самого олігарха було застосовано запобіжні заходи. Початок розгляду позову заплановано на кінець січня.
За словами джерел видання, Фірташ – є бенефіціаром приватного акціонерного товариства «Юкрейніан Кемікл Продактс» та зареєстрованої в Росії компанії «Титанові інвестиції». Ці компанії є власниками цілого ряду великих хімічних підприємств в Криму, що займаються виробництвом діоксиду титану, що має різноманіне застосування в різних галузях промисловості – від виготовлення паперу та вогнетривкого скла аж до бетону і гуми. При цьому підприємства за своїми потужностями є одними з головних виробників настільки затребуваної продукції на території всієї Східної Європи. Треба відзначити, що, за словами співрозмовників «Коммєрсант», позов до Фірташа, а також «ряду пов'язаних з ним осіб і компаній» про стягнення збитків, викликаних «шахрайськими діями відповідачів», мав на увазі арешт рухомого і нерухомого майна на $ 45,7 млн .
Джерела зазначають, що сам позов «ВТБ» пов’язано із кредитом, який ще наприкінці квітня 2015 року взяли в банку «Юкрейніан Кемікад Продактс» та «Титанові інвестиції». Уже в лютому компанії Фірташа «забули» про свої зобов’язання, припинивши проводити відповідні виплати.
Тоді «ВТБ» звернувся до Арбітражного суду Москви із заявами про стягнення заборгованості, сформувалася. За рішенням суду, «Юкрейніан Кемікал Продактс» зобов'язали виплатити банку $39,4 млн. Крім того, за позовом того ж ВТБ банкрутом в березні цього року було визнано російське ТОВ «Титанові інвестиції». Відносно нього введена процедура спостереження, а в реєстрі вимог кредиторів борг компанії перед ВТБ складає, згідно з даними видання, більше 2,5 млрд руб.
Тим часом, за попередньою інформацією, фактичний банкрут «Титанові інвестиції» успішно здійснює повернення мільйонних позик компаніям, які мають відношення до структур Фірташа. За словами джерел, «повернення і видача внутрішньогрупових позик компанією, яка має істотну зовнішню заборгованість, не можуть свідчити про сумлінність боржника». Вони переконані, що український бізнесмен організував «шахрайську схему з виведення з компаній-боржників» російських банків, включаючи ВТБ, грошових коштів через підконтрольні йому кіпрські офшори.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].