Росія отримала близько $1 млрд авансу для запуску супутників OneWeb
ФСБ виступає проти реалізації проекту запуску системи для високошвидкісного інтернету, оскільки вбачає у ньому загрозу для РФ

Росія отримала від компанії OneWeb близько $1 млрд в якості авансу для запуску супутникової системи, яка покриє всю планету високошвидкісним інтернетом. Про це повідомляє «Коммєрсант» із посиланням на заяву гендиректора Ракетно-космічного центру «Прогресс» Дмитра Баранова.
За його словами, відмова від цього проекту рівносильна оголошенню санкцій.
«Ми вас не запустимо, а завтра вони полетять на іншому. Як наслідок, для нас нічого не зміниться, ми просто втратимо гроші і статус надійного партнера, який запускає космічні апарати», – сказав він.
Баранов також уточнив, що наразі 5 ракет з 21 «Союз-2» уже зібрані, ще декілька перебувають в процесі збірки.
Нагадаємо: «Роскосмос» підписав контракт на запуск 672 супутників на ракетах-носіях «Союз» з компаніями Arianespace и OneWeb в 2015 році. Вже в жовтні 2018 стало відомо, що ФСБ виступила проти реалізації проекту, оскільки система може бути використана для розвідувальних цілей. На їхню думку, організувати вітчизняну систему супутникового зв'язку можна спільно з Індією, Китаєм та іншими державами, які «не ведуть агресивну політику щодо Росії».
«Реалізація подібних іноземних систем зв'язку робить нерентабельною діяльність російських операторів зв'язку, особливо у важкодоступних і малонаселених районах, а організацію зв'язку традиційними засобами – дуже витратною», – заявили у ФСБ.
OneWeb – сузір'я супутників для забезпечення високошвидкісного інтернет-зв'язку, яке планує запустити на кругову низьку навколоземну орбіту (в майбутньому – і на середню) компанія OneWeb. З огляду на те, що супутників буде аж 600, процес запуску їх за планом розтягнеться на 2019 – 2020 роки, хоча спочатку планувалося здійснити перший запуск не раніше 2017 року. Інвесторами проекту OneWeb виступають такі відомі компанії, як Airbus Group, Bharti Enterprises, Hughes Network Systems, (Hughes), дочірня компанія EchoStar Corp., Intelsat, Qualcomm Incorporated, The Coca-Cola Company, Totalplay, Grupo Salinas Company, Virgin Group та інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].