У мережу злили майже 800 млн е-мейлів і паролів до них

У мережу злили майже 800 млн е-мейлів і паролів до них

Хакери можуть за допомогою цієї бази зламати мільйони акаунтів

У мережу злили майже 800 млн е-мейлів і паролів до них
www.kasperskypartners.com

Експерт з безпеки Трой Хант розповів про масштабний витік приватних даних. Спеціаліст виявив на одному з файлообмінників архів, в якому містилися понад 700 млн адрес електронної пошти і більше 20 млн пов’язаних з цими адресами паролів, передає Wired.

За словами Ханта, архів Collection #1 вагою 87 Гб він виявив на одному з безкоштовних файлообмінників. У ньому містилося близько 2,7 млрд рядків коду, в яких були зашифровані близько 773 млн унікальних адрес пошти і близько 22 млн паролів.

За словами експерта, ця база збиралася автоматично з усього інтернету.

Як зауважив спеціаліст, хакери, заволодівши цими даними, можуть зіставити адреси і паролі і отримати доступ до електронних скриньок мільйонів користувачів мережі, а разом з цим – і доступ до їх акаунтів у соцмережах, які часто прив’язані до е-мейлів.

Експерт рекомендує найближчим часом поміняти пароль на своїй поштовій скриньці, придумавши більш складну комбінацію, або навіть захистити акаунт підтвердженням входу через SMS.

На жаль, користувачі інтернету не завжди серйозно ставляться до вибору пароля для пошти і соцмереж. Наприклад, у топі найпопулярніших і найслабших паролів за 2018 виявилися 123456, password, iloveyou і donald.

За матеріалами Life.Technology

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті