Зеленський володіє кінокомпанією, що активно працює в РФ - розслідування

Зеленський володіє кінокомпанією, що активно працює в РФ - розслідування

«Схеми» перевірили російські реєстри і виявили, що заяви Зеленського про закриття кінобізнесу в Росії не відповідають дійсності

Зеленський володіє кінокомпанією, що активно працює в РФ - розслідування
Фото: УНІАН

Заяви шоумена Володимира Зеленського, який публічно оголосив про свій намір поборотись за президентське крісло, про закриття кінобізнесу в Росії не відповідають дійсності. Про це повідомляють «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA: Перший»), із посиланням на результати власного розслідування.

Оголосивши про свої політичні амбіції, Володимир Зеленський в інтерв’ю Гордону сказав про закриття бізнесу в Росії:​«Наша філія була однією з небагатьох компаній, українських компаній з представництвом в Росії. Компанія з виробництва комерційного кіно і телесеріалів. Ця компанія працювала, у нас був офіс в Москві. Це все було до 2014 року. Ми закрили бізнес, який приносив дуже багато ... плоди реальні».

«Схеми» перевірили російські реєстри і виявили, що він сказав майже правду: російський філіал «Кварталу» – компанія «Квартал Сінема – і справді в процесі ліквідації. Щоправда, вона більше схожа на філіал не української... а белізької компанії, бо її засновником виступала офшорна фірма «Квартал Леополіс Студіос Лімітед». Та й закрили «Квартал сінема» не так давно: рішенням органу реєстрації від 10 грудня 2018 року.

Оприлюднені подробиці про кінобізнес Зеленського в Росії
(Фото: «Схеми»)

Але, як виявилося, це лише одна зі щонайменше чотирьох пов'язаних із Зеленським кінокомпаній у Росії. І решта з них продовжує свою діяльність.

В інтерв’ю Дмитру Гордону Володимир Зеленський наголошував, що попри запрошення й «астрономічні» гонорари він принципово відмовляється від зйомок чи концертів у Росії.

У той же час російський бізнес Володимира Зеленського та партнерів пов’язаний із виробництвом кіно-, відеофільмів та телевізійних програм. Але його не знайти за прізвищами учасників «Кварталу-95» чи за назвами українських фірм, які могли б виступити засновниками цих російських компаній.

Ключ до знахідки російського бізнесу Зеленського захований у структурі власності його українських компаній. І він – на Кіпрі.

Оприлюднені подробиці про кінобізнес Зеленського в Росії
Радіо Свобода

На початку 2013 року у Вінницькій області було зареєстровано товариство «Квартал 95». Сфера діяльності – кіновиробництво. Її засновником виступила кіпрська фірма GREEN FAMILY LTD (у перекладі «Зелена Родина»).

Оприлюднені подробиці про кінобізнес Зеленського в Росії

(Фото: «Схеми»)

Українське законодавство вимагає розкриття кінцевих власників компанії. Відтак дані офіційного реєстру вказують, що за кіпрською структурою стоять давні бізнес-партнери Зеленського по «Кварталу 95»: Андрій Яковлєв, Борис та Сергій Шефіри, сам Володимир Зеленський і Тімур Міндіч, соратник Ігоря Коломойського і бізнесмен, що має частку у наближених до олігарха медіаструктурах.

Ця ж кіпрська GREEN FAMILY LTD виступає засновником трьох кінокомпаній на території Росії: «Вайсберг Пикчерс», «Платинумфильм» та «Грин Филмс».

Оприлюднені подробиці про кінобізнес Зеленського в Росії

(Фото: «Схеми»)

Дані Федеральної служби державної статистики РФ (Росстату) показують, що деякі з них справді переживають не найкращі часи. Наприклад, компанії «Вайсберг Пикчерс» та «Платинумфильм» хоч і володіють активами, які оцінюються у сотні тисяч рублів, утім, їхню діяльність не можна назвати успішною.

Проте у кінокомпанії «Грин Филмс» кращі результати. Так, згідно з даними Росстату, розмір грошових надходжень на рахунки фірми Зеленського в Росії становив: у 2014 році: понад 340 мільйонів, у 2015 році: понад 208 мільйонів, у 2016 році: більше ніж 123 мільйони, у 2017 році: майже 180 мільйонів (серед них від оренди, роялті, ліцензійних платежів – близько 143 мільйонів рублів).

Оприлюднені подробиці про кінобізнес Зеленського в Росії

(Фото: «Схеми»)

Таким чином, загалом надходження на рахунки цієї кінокомпанії Зеленського та партнерів у Росії з 2014 до кінця 2017 року склали близько 13 мільйонів доларів або більше 350 мільйонів гривень за нинішнім курсом.

Російський фінансист Артем Торчинський, коментуючи ці дані, пояснює: «Там немає звітності за останній 2018 рік, але з 2014-го по 2017-й компанія вела діяльність, у неї десятки і сотні мільйонів рублів виручки, це цілком серйозна компанія. Це спеціальна компанія, яка тримає авторські права, і яка, вочевидь, отримує контракти і далі віддає вже у виробництво».

Зеленський прокоментував розслідування «Схем», сказавши, що торгує з усіма країнами СНД  інтелектуальними правами, але працює тільки в Україні.

«По-перше. Я хочу пояснити ситуацію із журналістами програми «Схеми». На мене різко вискочили, я різко відреагував. Хлопці, наступного разу не ховайтеся, приходьте, відповім на будь-які запитання ... Друге. Я вкотре заявляю. Ні я, ні студія «Квартал-95», ні кожен з учасників нашого колективу, ми не працюємо в Росії після того, що Росія зробила з Україною. Ми туди не їздимо, я там не виступаю. На мене там заведено навіть кримінальну справу, через те, що я і «Квартал 95» допомагали нашій армії фінансами. У нашій компанії справді багато різних прав. Ми торгуємо з 21-ю країною за кордоном, з усіма країнами СНД. Це правда. Ми торгуємо інтелектуальними правами. Це наші формати, це наші ідеї, це наші сценарії. Гроші ці та гроші від роялті, від продажу наших прав, вони надходять на різні західні компанії. Звідти ці гроші повертаються в Україну. І саме в Україні ми ці гроші витрачаємо на наших працівників на виробництво нашого контенту. Ми працюємо тільки в нашій країні і працюватимемо тільки в Україні», – заявив Зеленський. 

Раніше Mind писав, що Зеленський виступив на «1+1» з новорічним привітанням замість Порошенка.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло