Заборгованість «Запорізького титаномагнієвого комбінату» Фірташа призвела до арешту рахунків «Запоріжжяобленерго»

Заборгованість «Запорізького титаномагнієвого комбінату» Фірташа призвела до арешту рахунків «Запоріжжяобленерго»

Протягом минулого 2018 року комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 186 млн грн

Заборгованість «Запорізького титаномагнієвого комбінату» Фірташа призвела до арешту рахунків «Запоріжжяобленерго»
Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Через неплатежі «Запорізького титаномагнієвого комбінату» (ЗТМК) Дмитра Фірташа за спожиту електроенергію рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» арештовані, що позбавляє енергокомпанію можливості фінансувати аварійно-відновлювальні роботи та ставить під загрозу енергозабезпечення усього Запорізького регіону.

Про це йдеться у повідомленні на сайті «Запоріжжяобленерго».

«ТОВ «ЗТМК» залишається найбільшим нашим боржником. Лише протягом минулого 2018 року комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 186 млн грн. Загальна ж сума його боргу на сьогодні становить 778 млн. грн. – без урахування штрафних санкцій. При цьому менеджмент підприємства зайняв деструктивну позицію, відверто ігноруючи вимоги чинного законодавства в частині своєчасної та у повному обсязі оплати за спожиту електроенергію», – заявив заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло Гаврилов.

Через незадовільні розрахунки «Титаномагнієвого комбінату» за підсумками 2018 року ПАТ «Запоріжжяобленерго» було не в змозі у повному обсязі розрахуватися із ДП «Енергоринок».

Згідно з чинним законодавством, неповні розрахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» тягнуть за собою певні санкції. Зокрема, протягом 2017-2018 років компанія неодноразово опинялася в умовах нульового алгоритму, залишаючись без коштів для виплати заробітної плати та здійснення планових і аварійних ремонтів. Вчора до цих проблем додався арешт рахунків енергокомпанії з метою стягнення в примусовому порядку частини заборгованості перед ДП «Енергоринок».

«Фактично такий крок означає, що до погашення цієї суми – а вона доволі суттєва – ПАТ «Запоріжжяобленерго» позбавлене коштів для фінансування будь-яких господарських операцій – зокрема, закупівлі палива та ремонтних матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт. На жаль, через тривалу нестачу коштів, спричинену «нульовими» алгоритмами, що періодично застосовувались до компанії – «завдяки» все тому ж «ЗТМК», – запас аварійних матеріалів у Товаристві фактично відсутній», – зазначив Гаврилов.

На тлі погіршення погодних умов це означає, що у ПАТ «Запоріжжяобленерго» може не вистачити пального чи обладнання для відновлення пошкоджених негодою мереж. Іншими словами, сьогодні заручниками неплатежів «ЗТМК» стали всі жителі Запорізької області, які можуть залишитися без енергопостачання», – наголосив очільник енергокомпанії.

«За підсумками минулого року ми недоплатили в «Енергоринок» 159 млн грн. Якщо порівняти недоплату нам ЗТМК за цей самий період (186 млн грн.), стає очевидним, що, якби не цей споживач, наша компанія за результатами 2018 року розрахувалася б із «Енергоринком» у повному обсязі. А якби комбінат погасив всю свою заборгованість за спожиту електроенергію, ПАТ «Запоріжжяобленерго» у повному обсязі розрахувалося б із боргами перед «Енергоринком» (на сьогодні ця сума без урахування штрафних санкцій становить 717 млн.грн.), та ще понад 60 млн.грн. залишилося б», – констатував Гаврилов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло