Японці вивели на орбіту супутник, який буде створювати штучний метеорний дощ
Кульки 1 см в діаметрі дружно летітимуть на Землю, красиво згоряючи в атмосфері

Японська компанія ALE розробила апарат, який у нічному небі зможе створювати штучний метеорний дощ. У п'ятницю 18 січня ракета Epsilon японського аерокосмічного агентства JAXA вивела цей апарат на орбіту разом з 7-ма іншими міні-супутниками для демонстрації інноваційних технологій, пише sciencealert.com.
Проект отримав назву Sky Canvas.
З низької навколоземної орбіти на висоті близько 400 км супутник вагою в 65 кг викидатиме набір дрібних металевих кульок діаметром близько 1 см в напрямку Землі.
З чого вони виготовлені – це комерційна таємниця, але компанія запевняє, що вони повністю згорятимуть в атмосфері, не долітаючи до Землі. І як це роблять справжні метеори, будуть створюючи потік різнокольорових смуг світла в небі, які буде видно в межах 200 км.
Потрібно тільки запустити їх під правильним кутом, щоб випадково не пошкодити чуже супутникове обладнання.
Апарат ALE-1 несе на борту 400 кульок, розрахованих приблизно на 20-30 світлових шоу. За один раз планується створювати до 20 «падаючих зірок».
Спочатку систему будуть тестувати. А перший штучний метеорний дощ пройде навесні 2020 року над Хіросімою.
Замовити парад падаючих зірок можна буде по всьому світу, але ціна послуги поки що не називається.
Нагадаємо, в Китаї хочуть до 2020 року запустити «штучний Місяць» – супутник, який світитиме вночі у 8 разів яскравіше за справжній Місяць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].