Тереза Мей сьогодні оголосить «план Б» щодо Brexit

Тереза Мей сьогодні оголосить «план Б» щодо Brexit

За новий план Палата громад голосуватиме 29 січня

Тереза Мей сьогодні оголосить «план Б» щодо Brexit
фото pixabay.com

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей в понеділок представить парламенту оновлений план щодо Brexit. Про це повідомляє «Інтерфакс».

На Даунінг-стріт повідомили, що перед виступом в парламенті Мей запланувала зустрічі з рядом британських міністрів в заміській резиденції Чекерс. У той же час про плани її зустрічей з опозиційними членами парламенту не повідомлялося.

Деталі нового плану Мей щодо Brexit не розголошуються, проте ЗМІ очікують, що прем'єру доведеться досить істотно змінити свою позицію щодо угоди, щоб залучити на свою сторону лейбористів.

Також зазначається, що члени парламенту зможуть вносити поправки до пропозиції Мей. Це означає, що депутати зможуть висловити свої ідеї по Brexit, які вони зможуть представити на голосування.

Так, очікується, що своє бачення ситуації з Brexit представить глава опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін. Крім того, пропозиції зможуть вносити активні прихильники Brexit з Консервативної партії, які прагнуть виключити з угоди з ЄС положення про «страхувальний план» для Ірландії. До того ж, члени парламенту можуть запропонувати поправку, що вимагає нового референдуму щодо Brexit.

Обговорення та голосування за пропозиціями заплановано в Палаті громад на 29 січня, тобто рівно за два місяці до передбачуваної дати виходу Великобританії з ЄС.

Нагадаємо: раніше британський парламент відхилив угоду уряду Мей про Brexit.

Після провального голосування, глава опозиційної партії Джеремі Корбін виступив з ініціативою висунути прем'єр-міністру країни вотум недовіри. Однак Терезі Мей все ж вдалось утриматись на своїй посаді і з перевагою у 19 голосів отримувати вотум довіри.

Більше про історичну поразку Терези Мей і про  те, як це вплине на майбутнє Британії і Євросоюзу – в матеріалі Mind «Провал плану Brexit. Що чекає Британію та Терезу Мей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті