«ОККО» та «Комодівці» поставлять на 307 млн грн авіапальне для армії за завищеними цінами
Міноборони отримає пальне за цінами на 11% вище ринкових за тендерною угодою

Міністерство оборони 15 січня за результатами тендеру уклало дві угоди про постачання авіаційного палива РТ, ТС-1 або Джет А-1 на загальну суму 306,7 млн грн. Про це пишутьНаші гроші з посиланням на дані в системі ProZorro.
До 16 березня 2019 року Міноборони отримає 10 283 тонн авіаційного гасу по 29 790 – 29 860 грн/т, що на 5% нижче грудневих цін для армії у 31 083 – 31 645 грн/т.
Натомість це на 11% вище ринкових цін, які, за даними «Enkorr», на час укладення договорів становили 26 760 грн/т. З урахуванням різниці та обсягів пального Міноборони може переплатити постачальникам 31,5 млн грн, підрахувало видання. Разом з тим, ціни на нафту наразі нестабільні, відтак можуть наздогнати тендерний рівень. Сума угод на 2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 313,63 млн грн.
На обох аукціонах переможці змагалися між собою, а також із «Торговим домом «Сокар Україна» Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки.
Компанія «Торум» за 171,69 млн грн поставить 5 750 т авіапалива по 29 860 грн/т. Вона подало документи якості на пальне Джет-1 виробництва «Hellenic petroleum S.A.» (Греція).
«Торум» Димитрія Медведєва з Києва входить до так званої групи Грановського-Адамовського, яка виграє багатомільйонні паливні підряди Міноборони та залізниці. До неї входять фірми «Торум», «Трейд Комодіті», «Август Пром», «Мета Оіл», «Фідея», а також «Оптімус Конекшн», яка раніше називалася «Газтрейд». Торік «Оптімус Конекшн» виграла суди першої інстанції у Києві та Дніпрі проти Міноборони по контрактах на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн грн.
Нагадаємо, у 2017 році в справі щодо поставок «Трейд Комодіті» пального для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та заступника міністра оборони Ігоря Павловського.
Компанії «ОККО Контракт» Віталія Антонова (концерн «Галнафтогаз») за 135,04 млн грн замовили 4533 т авіапалива по 29 790 грн/т. Вона подала документи якості на паливо Джет-1 виробництва «Orlen Lietuva» (Литва) та паливо РТ виробництва ПАТ «Укртатнафта» і ВАТ «Нафтан» (Білорусь).
Раніше Mind писав, що переможець тендеру НБУ знизив ціну у півтора рази завдяки поправці до умов конкурсу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].