Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Oxfam: за минулий рік мільярдери стали ще багатшими, а бідні – біднішими

Oxfam: за минулий рік мільярдери стали ще багатшими, а бідні – біднішими

Активи мільярдерів зростали в середньому на 2,2 млрд євро за добу

Oxfam: за минулий рік мільярдери стали ще багатшими, а бідні – біднішими
фото pixabay.com

Мільярдери по всьому світу за минулий рік істотно збільшили свої статки за рахунок бідніших верств населення. Про це йдеться у доповіді міжнародного об'єднання організацій з боротьби з бідністю Oxfam, передає DW.

Зазначається, що активи мільярдерів в 2018 році в цілому зросли на 12%, в середньому – на 2,2 мільярда євро в день. Цьому сприяли в тому числі податкові пільги для концернів і приватних осіб. Бідніша частина світового населення зазнала втрат в розмірі 11%.

 Oxfam випустила своє чергове дослідження напередодні всесвітнього економічного форуму в Давосі. Об'єднання вважає, що інвестиції в такі сфери життєдіяльності як освіта, здоров'я і соціальне страхування можуть внести істотний внесок в викорінення бідності та нерівності. Однак, зазначає Oxfam, подібних вкладень у всьому світі «катастрофічно» не вистачає.

За даними доповіді, за останнє десятиріччя число мільярдерів по всьому світу зросла вдвічі. Водночас з цим, все менше людей можуть вибратись із крайньої бідності. Особами, що живуть за межею бідності, вважаються ті, хто на день в своєму розпорядженні має суму менше 1,7 євро (54 грн). Незважаючи на те, що таких людей з 1990 по 2010 рік стало вдвічі менше, в 2015 році в крайній бідності по всьому світу жили близько 736 млн осіб. Найбільш уразливими категоріями вважаються жінки і дівчатка. В середньому в світі чоловікам належить на 50% активів більше, ніж жінкам.

Німецький економіст Андреас Пайхль розкритикував доповідь Oxfam. Він пояснив, що не зміг відстежити наведені дані щодо зубожіння населення світу. На його думку, світова економіка зростає, і рівень бідності в світі істотно знижується.

Нагадаємо: Україна б’є рекорди у зростанні кількості мільйонерів та увійшла в десятку країн з найшвидшим зростанням кількості власників статків від $1 млн до $30 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті