Єврокомісія розглядає сценарій повної відмови від споживання природного газу та інших вуглеводнів

Єврокомісія розглядає сценарій повної відмови від споживання природного газу та інших вуглеводнів

Мова йде про відмову і перехід на інші джерела протягом 10 років

Єврокомісія розглядає сценарій повної відмови від споживання природного газу та інших вуглеводнів
Фото: pixabay

Європейська комісія розглядає сценарій повної відмови від використання природного газу та інших вуглеводнів, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив виконавчий директор групи НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко журналістам в Брюсселі в понеділок перед початком тристоронніх газових переговорів на політичному рівні України, РФ і Єврокомісії про транзит російського газу після 2019 року.

«Один зі сценаріїв, який зараз серйозно розглядає Європейська комісія, це те, що потрібно визнати, що Європа найближчим часом, – а для газової промисловості 10 років це найближчим часом, – повністю відмовиться від споживання природного газу», – сказав він.

«Якщо Європа хоче показати лідерство (в сфері зниження викидів в зв'язку зі зміною клімату – Mind) і компенсувати те, що інші (країни – Mind) не буде робитися, то тоді Європі потрібно скорочувати споживання газу та інших вуглеводневих, фактично, до нуля. це те, що вони реально озвучили», – додав він.

Представник «Нафтогазу» вважає, що відмова Європи за 10 років від природного газу «виглядає, як фантастичний сценарій», але Єврокомісія збирала з цього питання експертів і фахівців «навіть в рамках тристоронніх зустрічей».

При цьому Вітренко вважає, що для промисловості, яка споживає газ, і для домоволодінь відмова від газу і перехід на інші джерела енергії займе більше часу, ніж 10 років.

Нагадаємо: ухвалена урядом Енергетична стратегія передбачає, що до 2035 року частка відновлюваних джерел в українській енергетиці повинна становити 11%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло