Судна, які загорілися в Керченській протоці, незаконно перевозили український газ – МТОТ

Судна, які загорілися в Керченській протоці, незаконно перевозили український газ – МТОТ

Танкери вимкнули свої маячки, щоб системи стеження не могли їх зафіксувати

Судна, які загорілися в Керченській протоці, незаконно перевозили український газ – МТОТ
фото Керч ФМ

Газові танкери «MAESTRO» та «VENICE», які внаслідок аварії загорілися напередодні увечері в районі Керченської протоки, можуть бути причетні до незаконних поставок газу, видобутого з українського шельфу та інших джерел. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій з посиланням на дані Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

Згідно з даними OFAC, вказані судна задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року.

На момент аварії на обох суднах не працювала система AIS (Automatic Identification System), що говорить про те, що дану систему було вимкнено заздалегідь.

Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції.

При цьому зазначається, що система AIS надає можливість не тільки відстежувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів, а й у випадку аварії вчасно реагувати та надавати допомогу потерпілим.

Наразі відомо, що аварія сталася під час перевантаження між суднами на морі методом «ship to ship transfers» в районі Керченської протоки. На одному з суден стався вибух, після чого полум’я швидко перекинулося на сусідній корабель.

На даний момент відомо про 14 загиблих членів екіпажу, переважно це громадяни Індії та Туреччини.  Зазначається, що за фактом загибелі моряків СК Росії порушив кримінальну справу за фактом загибелі двох і більше осіб на судах в нейтральних водах Чорного моря за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 109 КК РФ (спричинення смерті з необережності двом і більше особам).


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті