Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Угода про ЗВТ з Ізраїлем: $5-мільярдний товарообіг і розвиток спільних проектів

Угода про ЗВТ з Ізраїлем: $5-мільярдний товарообіг і розвиток спільних проектів

Які можливості для України відкриває історична угода, яка готувалася 5 років

Угода про ЗВТ з Ізраїлем: $5-мільярдний товарообіг і розвиток спільних проектів
фото Офіційний сайт Президента України

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем, підписана 21 січня в Єрусалимі, готувалася протягом п’яти років, йдеться на сайті президента України. Підписанню передували кілька раундів переговорів. Зокрема, Петро Порошенко і Беньямін Нетаньяху зустрічалися з цього приводу в Нью-Йорку і в Парижі.

«Ми навчилися в Ізраїлю, як захищати нашу країну, як зміцнити нашу армію. І ми навчилися в Ізраїлі, як зробити сильною і прозорою нашу економіку. Я думаю, це дуже важливо», – сказав український президент під час церемонії підписання.

За словами Порошенка, угода допоможе знизити ціну українських товарів в Ізраїлі, а ізраїльських товарів – в Україні.

Між тим український інвестор Борис Ложкін переконаний, що найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв'язку, медицини, енергоефективності, IT та екології. Про це він пише на своїй сторінці у Facebook.

«Що важливо: у всіх цих сферах ми можемо не тільки торгувати, а й створювати ефективні спільні проекти. Обсяг прямих іноземних інвестицій з Ізраїлю в Україну зараз становить трохи більше $55 млн. Я вірю, що ця цифра – тільки початок», – зазначає він.

На його думку, за 10 років товарооборот між країнами може сягнути $5 млрд:

«У 2017-му товарообіг між Ізраїлем і Україною склав $772,49 млн – на 14,7% більше, ніж в 2016-му. При цьому потенційно вже в найближчі роки ми можемо вийти на оборот мінімум в $2 млрд, а протягом 10 років – від $5 млрд», – пише він.

Пять лет длились переговоры между Украиной и Израилем о подписании договора о свободной торговле. Сегодня процесс...

Опубліковано Борисом Ложкиним Понеділок, 21 січня 2019 р.

В ефірі 5 каналу міністр інфраструктури Володимир Омелян перерахував галузі, в яких співпраця з Ізраїлем має найкращі перспективи:

  • авіаперевезення – це та лінія, яка генерує величезний прибуток для всіх компаній, що літають у напрямку Україна-Ізраїль, і на цьому етапі він більший, ніж Київ-Берлін чи Київ-Брюссель на цьому етапі, зазначає міністр.
  • цифрова інфраструктура – «Ізраїль відомий як нація стартапів, яка вкладає величезні державні та приватні кошти в розвиток ІТ, нових винаходів. Я сподіваюся, що спільно з колегами з Ізраїлю ми зможемо зробити прекрасні речі», сказав Омелян, додавши, що дві країни вже співпрацюють у сфері кібербезпеки.
  • також міністр пропонує залучати ізраїльські компанії для створення українських компаній з будівництва нових інфраструктурних об'єктів.

Нагадаємо, 21 січня представники урядів України та Ізраїлю підписали угоду про зону вільної торгівлі між двома країнами в Єрусалимі. Ізраїль став 46 країною, з якою Україна підписала Угоду про вільну торгівлю. З моменту набуття нею чинності будуть скасовані ввізні мита для близько 80% українських промислових товарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті