Клієнти страхових компаній-банкрутів отримають гроші заднім числом

Клієнти страхових компаній-банкрутів отримають гроші заднім числом

Днями Нацкомфінпослуг схвалив законопроект, який розширює сферу компетенцій ФГВФО на діяльність таких установ

Клієнти страхових компаній-банкрутів отримають гроші заднім числом
Фото: Shutterstock

Українці, які втратили свої заощадження в лайфових страхових компаніях (СК), можуть розраховувати на відшкодування частини втрачених коштів. Про це з посиланням на законопроект, що схвалив Нацкомфінпослуг, пише finance.ua.

Так, відповідний законопроект розширює сферу компетенцій Фонду гарантування вкладів на діяльність таких установ.

«Якщо депутати підтримають ініціативи чиновників, постраждалі вкладники СК зможуть отримати до 200 000 грн від Фонду. Причому норми законопроекту поширюються не тільки на нинішніх клієнтів страхових – компенсації отримують всі, хто втратив гроші з 2011 року», – йдеться  в повідомленні.

Автори документа пропонують фінансувати проект за рахунок внесків самих страхових. Для цього ФГВФО повинен буде створити субфонд. Спочатку на його формування компанії зобов'язані будуть скинутися по 1% від статутного капіталу. А потім щокварталу перераховувати ще по 1% від суми залучених премій в гривні і 1,2% – у валюті.

Максимальна сума відшкодування за накопичувальними договорами страхування життя складає 200 000 грн.

Передбачено, що у разі анулювання ліцензії, Фонд гарантування стане вводити в СК тимчасову адміністрацію, а вже через 20 днів почне виплачувати гарантовані компенсації. Протягом 30 днів оголошується конкурс на передачу активів і зобов'язань компанії іншим учасникам ринку, і якщо таких не знайдеться, починається процес ліквідації компанії-банкрута.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті