Гройсман назвав 7 основних завдань оновленого плану децентралізації
Новий план передбачає затвердження нової територіальної основи

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував оновлений план дій з продовження децентралізації, якім передбачено виконання 7 основних завдань, передає Укрінформ.
Про це Гройсман повідомив під час засідання Уряду у середу.
«Це затвердження нової територіальної основи, яка буде повністю самодостатньою з точки зору фінансування. Погодьтеся, що маленька громада не може утримувати садочок або школу, але коли вони об'єднуються, то можуть це робити»,- сказав він.

Фото: kmu.gov.ua
Як зазначається, затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад и районів є першим пунктом нового плану Гройсмана.
Друге завдання передбачає передачу (децентралізацію) повноважень виконавчої влади органам місцевого самоврядування (МС) та їх розмежування між рівнями і рівнямі за принципом субсидіарності, третє – створення незалежної ресурсної бази для здійснення повноважень МС, четверте – формування ефективної системи служби в ОМС та ОВВ.
П’яте завдання передбачає упорядкування системи держконтролю та нагляду за законністю діяльності ОМС, шосте – розвиток форм прямого народовладдя: виборів, референдумів.
Сьоме завдання полягає в удосконаленні механізму координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади.
«Для мене ця реформа є особливою, 1 квітня 2014 року, обіймаючи посаду в уряді Яценюка, я ініціював відповідний план дій щодо впровадження реформи децентралізації в Україні , який Кабінет міністрів та прем'єр-міністр Яценюк підтримали. Підтримав Президент Порошенко. І він дає результати», – наголосив Гройсман.
Так, за даними глави уряду, нині в Україні 876 громад вже об'єдналися, будуються дитячі садочки, школи, лікарні, дороги, місця проведення дозвілля.
«За 5 років ми пройшли перший етап реформи децентралізації. На сьогодні в Україні вже сформовано 876 ОТГ. Для порівняння у 2015 році їх було лише 159. Доходи місцевих бюджетів зросли з 70,2 млрд грн у 2014 році до 233,9 млрд грн у 2018 році», – написав він на сторінці Facebook.
Засідання Уряду 23.01.2019Засідання Уряду. За 5 років ми пройшли перший етап реформи децентралізації. На сьогодні в Україні вже сформовано 876 ОТГ. Для порівняння у 2015 році їх було лише 159. Доходи місцевих бюджетів зросли з 70,2 млрд грн у 2014 році до 233,9 млрд грн у 2018 році. Тому ми починаємо новий етап, який забезпечить незворотність реформи. #УрядГройсмана
Опубликовано Volodymyr Groysman Среда, 23 января 2019 г.
Гройсман зазначив, що децентралізація – це саме та реформа, ефективність та важливу роль якої у контексті розвитку країни визнає не тільки українська влада, а й міжнародні партнери нашої держави.
Раніше, 5 грудня 2018 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував нову хвилю реформи децентралізації тривалістю 600 днів, починаючи з січня 2019 року. Він зауважував, що ця хвиля передбачає ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації місцевого самоврядування, підвищення спроможності територіальних громад, покращення їх економічного розвитку, розвиток місцевої демократії, зокрема законодавче врегулювання питання проведення місцевих референдумів.
Пізніше він повідомив, що в Україні з 1 січня 2019 року буде змінено систему нагляду за бізнесом. Підприємства більше не перевірятимуть за формальним принципом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].