$17 млрд інвестицій для Венесуели: які зв’язки в Росії з диктатором Мадуро
Reuters – про масштабну співпрацю Росії і багатої на нафту Венесуели

У Венесуелі 23 січня різко захиталося крісло під Ніколасом Мадуро: лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе Т.В.О. президента країни, і його негайно підтримали не тільки сотні тисяч жителів Венесуели, які висипали на вулиці своїх міст, а й багато країн світу. Першими Гуайдо підтримали США та особисто президент Дональд Трамп, який зазначив, що час уже покласти край диктатурі Мадуро.
Росія – давній союзник Венесуели: Москва підтримує режим Мадуро і його попередника Уго Чавеса, має спільний з Каракасом (столиця країни – ред.) бізнес в нафтовій і банківської галузі, допомагає з фінансуванням і бере участь у військових поставках.
Згідно з підрахунками Reuters, російський уряд і державна «Роснефть» з 2006 року надали Венесуелі позики на суму $17 млрд.
Reuters наводить основні дані про зв'язки Росії і Венесуели:
Державний борг
- У листопаді 2017 року Росія реструктуризувала борг Венесуели на $3,15 млрд. Новий графік погашення заборгованості передбачає платежі протягом 10 років.
Банки
- У Росії та Венесуели є спільний банк – Єврофінанс Моснарбанк, який виходить в сотню найбільших в РФ за активами. Венесуелі належить 49,99% банку, а Газпромбанк (опорний банк Газпрому) і державний ВТБ володіють по 25% акцій.
Звʼязки «Роснефть» і PDVSA
Найбільша нафтова компанія РФ «Роснефть» має кілька проектів у Венесуелі і видані кредити під заставу поставок нафти.
Станом на кінець третього кварталу 2018 року заборгованість PDVSA перед «Роснефтью» становила $3,1 млрд.
Російські нафтові компанії у Венесуелі
«Роснефти» належать частки в кількох проектах у Венесуелі. Загальний видобуток нафти на цих активах в 2017 році склав 8 млн тонн або 161.000 барелів на добу.
Частка «Роснефти» у видобутку на цих проектах, згідно з останніми публічними даними, становить 3 млн тонн.
Зокрема, «Роснефть» бере участь в таких проектах у Венесуелі:
- - Petromonagas з часткою в 40%
- - Petroperija з часткою в 40%
- - Petrovictoria з часткою в 40%
- - Boqueron з часткою в 26,67%
Консорціум «Роснефти» і «Газпромнефти» володіє 40% венесульского активу Хунін-6, PDVSA – 60 відсотками.
Напередодні грудневого візиту Мадуро в Москву глава «Роснефти» Ігор Сечин літав у Каракас, щоб обговорити з венесуельським президентом Мадуро затримку поставок нафти для погашення кредитів, виданих «Роснефтью», зазначає Reuters.
Більше про переворот у Венесуелі в матеріалі Mind «Мадуро, на вихід! США і ще 11 країн визнали нового президента Венесуели».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].